Rząd nie dał pieniędzy. Podwyżki dla nauczycieli musi wziąć na siebie budżet miasta

Radny Wojciech Rudnicki pytał prezydenta miasta o zabezpieczenie środków finansowych na wypłaty podwyżek dla elbląskich nauczycieli. Prezydent Witold Wróblewski odpowiada, że choć rząd takie podwyżki zadeklarował, to jednak nie przeznaczył na ten cel środków finansowych.

W kwietniu radny miejski Wojciech Rudnicki (SLD) pytał o podwyżki dla elbląskich nauczyli, które miały zacząć obowiązywać od 1 kwietnia br.

– 26 marca br. zostało podpisane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Dokument wszedł w życie 1 kwietnia br. Elbląskim nauczycielom zostały wypłacone podwyżki wynagrodzeń w zależności od stopnia awansu zawodowego oraz stażu pracy – mówił radny Wojciech Rudnicki. – Czy w związku z wejściem w życie ww. rozporządzenia została zwiększona przez MEN subwencja oświatowa na ten cel ? Jeżeli tak to w jakiej kwocie ? Jeżeli nie to jaki jest miesięczny koszt dla budżetu miasta przeznaczony na ww. regulacje płacowe (jaki będzie koszt do końca roku budżetowego 2018r.). W przypadku braku zwiększenia subwencji oświatowej z przeznaczeniem na podwyżki dla nauczycieli, czy Pan Prezydent wystąpił do MEN o przekazanie środków finansowych na ww. regulacje?

Odpowiedź prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego nie pozostawia złudzeń. Rząd nie przekaże samorządom dodatkowych środków na ten cel.

– Sytuacja jest zatrważająca  dla naszego jak również dla innych samorządów w Polsce. Rząd „dobrej zmiany” zapisuje podwyżki w rozporządzeniu bez przekazania na ten cel środków finansowych dla JST. Tak to można obiecywać i chwalić się przed społeczeństwem każdym działaniem za które nie odpowiada się finansowo – komentuje radny Wojciech Rudnicki.

Odpowiedź prezydenta miasta:

Odp-sub.ośw. - 34(1) Odp-sub.ośw. - 34(2)

2 komentarze

  • greg Reply

    6 czerwca 2018 at 07:22

    Trzeba ten rząd obalić najszybciej bo doprowadza on kraj do ruiny i do zapaści. Trzeba się pozbyć tych rządzących idiotów i pociągnąć ich do odpowiedzialności.Im szybciej tym lepiej dla nas.

  • 72629 Reply

    6 czerwca 2018 at 21:43

    Nauczyciele? podwyzki? za co ja sie grzecznie pytam no bez przesady, nirktorzy nauczyciele wiekszosc spraw zwalaja na rodzicow,nie radza sobie z dziecmi.Ile oni pracuja? ile maja wolnego no bez przesady!!!!!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register