Rzęsy. Jak o nie dbać, by były piękne?

Większości kobiet zależy na tym, by ich rzęsy były długie, gęste i ciemne. Nakładają na nie tusz, próbując uzyskać najpiękniejszy efekt. Jednak rzęsy, co ciekawe, nie służą wyłącznie celom estetycznym. Pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, zabezpieczając oko przed wiatrem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Utrzymują również prawidłowe nawilżenie oczu.

Co wpływa na stan rzęs?

Każdy z nas ma inne rzęsy. Jedni mogą się poszczycić długimi i gęstymi włoskami, a inni zostali obdarzeni skąpą oprawą oka. Największy wpływ na jakość naszych rzęs mają geny, ale istotne są także dieta i ogólny stan zdrowia. Rzęsy mają budową bardzo podobną do innych włosków na naszym ciele. Przede wszystkim mają cebulkę, która pobiera minerały, witaminy i wartości odżywcze z organizmu. Wygląd rzęs zależy od dwóch składników: melaniny i keratyny. Melanina odpowiada za kolor rzęs, keratyna za długość i grubość.

Co szkodzi naszym rzęsom?

Za pierwotny wygląd naszych rzęs odpowiadają geny, ale to na nas spoczywa odpowiedzialność za ich zdrowie. Na stan i jakość tych niepozornych włosków ma wpływ bardzo wiele czynników – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do osłabienia ich kondycji mogą przyczynić się m.in. zaburzenia hormonalne, źle zbilansowana i uboga w witaminy i minerały codzienna dieta, nieprawidłowa pielęgnacja.  Rzęsy bardzo łatwo uszkodzić, używając nieodpowiednich kosmetyków do makijażu lub demakijażu.

Jak zadbać o rzęsy?

Wiele kobiet marzy o naturalnych, długich i gęstych rzęsach. Coraz częściej decydujemy się na zabieg przedłużania rzęs lub samodzielne doklejenie kępek. O ile zabieg wykonany w profesjonalnym studiu kosmetycznym zminimalizuje ryzyko uszkodzenia naturalnych włosków, o tyle aplikowanie ich samodzielnie może doprowadzić do osłabienia cebulek rzęs i uszkodzenia ich struktury. W efekcie rzęsy staną się jeszcze bardziej podatne na wypadanie, będą osłabione i łamliwe.

Wybierając kosmetyki do makijażu, warto stawiać na produkty wysokiej jakości z dobrym składem. Świetnym pomysłem jest zainwestowanie w tusz, który jest jednocześnie odżywką. Należy również pamiętać o demakijażu oczu przed snem. Zmywając makijaż, nie pocieramy oka wacikiem. Przykładami go delikatnie do powieki i czekamy, aż kosmetyk rozpuści tusz. Do codziennej pielęgnacji włosków warto skorzystać z dostępnych na rynku odżywek lub kupić dobre serum do rzęs.

Odżywki na wzrost rzęs

Serum do rzęs to idealna alternatywa dla sztucznych pasków. Oczywiście zachwycających efektów nie uzyskamy po pierwszej aplikacji, ale cierpliwość i systematyczność wpłyną zbawiennie na wygląd naszych oczu.

Dobre serum do rzęs to takie, które zawiera w swoim składzie m.in. bimatoprost, pobudzający wzrost rzęs i zapobiegający ich wypadaniu. W skład tego specyfiku powinno wejść jeszcze wiele innych składników, których zadaniem jest poprawa kondycji włosków, zapewnienie im odpowiedniego nawilżenia i gęstości. Serum do rzęs zapewni optymalne wzmocnienie, pogrubienie, zagęszczenie i wydłużenie. Stosując je regularnie, pierwsze efekty powinniśmy zauważyć już po około 3 tygodniach.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register