Sąd zdecydował. Warunkowo umorzył karę dla nauczycielki chemii

Jak informuje Radio Olsztyn Sąd Rejonowy w Elblągu warunkowo umorzył na rok postępowanie karne wobec nauczycielki chemii z Elbląga. W 2017 jeden z uczniów w elbląskiej szkole poparzył się kwasem podczas przenoszenia paczek z chemikaliami.

Podczas rozprawy Dorota W. przeprosiła i przyznała, że jest jej bardzo przykro z powodu zaistniałego zdarzenia. Mimo to obrońca nauczycielki wystąpił do sądu o warunkowe umorzenie postępowania.

– Doszło do mediacji przed sądem, a strony porozumiały się co do warunkowego umorzenie postępowania – ogłosił sędzia Bartosz Kulesza.

Do sprawy doniósł się także prokurator prowadzący postępowanie.

– Uważam, że w realiach tej sprawy decyzja sądu będzie adekwatna. Tak do stopnia zawinienia, jak i postawy oskarżonej. Trzeba uszanować stanowisko przedstawicieli pokrzywdzonego – podkreśliła prokurator Dominika Jażdżewska.

Dorota W. poniesie koszty procesu. Zapłaci też pokrzywdzonemu 2400 złotych częściowego naprawienia szkód i zadośćuczynienia.

Do wypadku doszło w październiku ub. roku w jednej z elbląskich podstawówek. Nauczycielka chemii wyznaczyła czterech siódmoklasistów do przeniesienia do pracowni pakunków przywiezionych przez kuriera. Jeden z chłopców upuścił paczkę na korytarzu. Z uszkodzonych szklanych opakowań wyciekły żrące chemikalia. Uczeń doznał oparzeń II i III stopnia, głównie nóg. Jak ustalono, obrażenia spowodował kwas azotowy i kwas solny.

– W naszym przekonaniu wina nauczycielki polega na braku ostrożności, braku przewidywania tego, co mogło się zdarzyć w tej konkretnej sytuacji. Dzieciom powierzono do noszenia paczki ze szczególnie niebezpiecznymi substancjami, co nigdy nie powinno mieć miejsca – mówił prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register