Samsung NU8002– test telewizora dla gracza konsolowego

W sklepach znajdziemy setki, jeśli nie tysiące, różnych telewizorów. Warto jednak wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania, dlatego przed zakupami musimy sobie jasno odpowiedzieć na pytanie: „jakie urządzenie jest nam tak naprawdę potrzebne?”.

Inne parametry będą zadowalające w przypadku oglądania filmów i słuchania muzyki, a inne do grania na konsoli. Gracz, który godzinami trzyma pada w rękach, powinien wybrać model Samsung NU8002. Dlaczego?

Matryca VA i różne ustawienia

Telewizor NU8002, inaczej UE82NU8002TXXH, wykorzystuje matrycę typu VA. Pracuje, oczywiście, w standardzie Ultra HD, który pozwala na wyświetlanie obrazów w rozdzielczości 3 840 x 2 160 pikseli. Do tego ma on poszerzoną paletę barw i luminofor PFS. W sprzęcie można ustawić różne typy obrazu: dynamiczny, standard, naturalny oraz film. W przypadku konsolowego gracza najlepiej jest wybrać pierwszy bądź ostatni. Tryb filmowy umożliwia uzyskanie takiego samego efektu, jaki widziałby reżyser będący w studiu filmowym.

Atutem NU8002 jest więc też to, że ma bardzo rozbudowane możliwości regulacji kalibracji. Dzięki temu uzyskujemy naprawdę widoczne rezultaty. Podkreślić należy również doskonałą obróbkę cyfrową. Przy okazji parametrów urządzenia nie można pominąć jeszcze podwójnego tunera HD, podświetlenia matrycy Edge LED czy optymalizacji ruchu Picture Quality Index 2600. Dużym plusem jest brak efektu tzw. brudnego ekranu, co często przeszkadza podczas elektronicznej rozrywki. Obraz jest czysty, dynamiczny i bardzo wyraźny. Do tego UE82NU8002TXXH reprezentuje pierwszą ligę pod względem wzorowej kompatybilności z Ultra HD.

NU8002 – doskonały wybór dla każdego gracza

Konsolowi gracze z pewnością będą zadowoleni z NU8002. Telewizor ten został w pełni przystosowany dla nawet bardzo wymagającego miłośnika konsoli. TV nie tylko daje wyraźny, przejrzysty obraz, ale też emituje czysty i klarowny dźwięk. W urządzeniu zamontowano głośniki o mocy 40W z korektorem dźwięku oraz regulacją niskich i wysokich tonów. Posiada także wiele dodatkowych funkcji, jak np. Dolby Digital Plus, Dolby Audio czy wbudowany głośnik niskotonowy.

Różne testy i opinie potwierdzają fakt, iż NU8002 to doskonały sprzęt dla graczy. Zadowoleni z niego będą też zapewne miłośnicy filmów Ultra HD z HDR. Bo choć telewizor jest niemalże stworzony z myślą o graczach, nie znaczy to, że zapewnia niski komfort podczas oglądania filmów czy korzystania z funkcji sieciowych – wręcz przeciwnie, model ten jest bardzo uniwersalny.

Upłynniacz dla graczy

A na koniec warto dodać, że model NU8002 daje możliwość użycia systemu upłynniacza w trybie Gra. Dzięki temu przechodzenie kolejnych leveli jest jeszcze przyjemniejsze. Gra nie jest bowiem tak rozmyta, jak na innych telewizorach. Jeśli szukasz telewizora do cyfrowego hobby, ten model jest absolutnie jednym z topowych na rynku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register