Sanepid sprawdza hotele i obozowiska. Mandaty ze brak higieny i zepsute jedzenie

Kontrolerzy sanepidu sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Dziś RMF FM sprawdza, jak w całej Polsce prezentują się hotele, pensjonaty i inne obozowiska. Na pierwszy ogień poszedł nasz region – Warmia i Mazury.

Na Warmii i Mazurach na ponad 200 kontroli nieprawidłowości stwierdzono u 11 organizatorów kolonii czy obozów. Najwięcej zastrzeżeń jest do stanu technicznego obiektów, a także nieprzestrzegania porządku. Tak było m.in. w jednym z obozów harcerskich w gminie Olsztynek. Zauważono brudne prysznice, spróchniałe ławki z wystającymi gwoździami i poplamione prześcieradła.

Uchybienia niestety zdarzają się tez w stołówkach. Po prostu jest brudno i wtedy nakładane są mandaty. Wykorzystywane są środki spożywcze po upływie terminu, nie zachowana jest temperatura przechowywania środków spożywczych – mówił Jacek Szydłowski z warmińsko-mazurskiego sanepidu. Od początku wakacji nałożono już 5 kilkuset złotowych mandatów.

Na Śląsku z kolei przeprowadzono łącznie 37 kontroli. Pięciu organizatorom wycieczek postawiono mandaty. W czterech przypadkach chodzi o zaniedbania dotyczące higieny żywienia. ?Mówiąc wprost inspektorzy stwierdzili, że naczynia, w których przygotowywano posiłki dla dzieci były brudne. W jednym przypadku mandat został wystawiony za brudne toalety i brak papieru toaletowego.

Na razie kar jest niewiele. Sanepid sprawdzał nie tylko obozy organizowane w hotelach i pensjonatach, ale również pod namiotami. Nie wykryto do tej pory żadnych dzikich obozowisk.

Źródło: RMF

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register