Schody strychowe – jakie wybrać?

Strych to miejsce, które najczęściej służy do przechowywania rzeczy sezonowych i aktualnie nieużywanych mebli, drobiazgów czy sprzętu. Takie pomieszczenie okazuje się w domach niezwykle przydatne, bo dodatkowe miejsce do przechowywania pozwala zaoszczędzić przestrzeń wykorzystywana na co dzień. Chcąc wykorzystać to miejsce w domu musimy jednak pamiętać, że konieczne będzie zaprojektowanie i wykonanie bezpiecznego wejścia na strych. Jeśli ze schodów będziemy korzystali raczej sporadycznie, strzałem w dziesiątkę będą łatwe w montażu, ekonomiczne i praktyczne schody strychowe. Jakie wybrać i jak zamontować schody strychowe? Tego dowiecie się z dzisiejszego wpisu.

Jakie schody strychowe? Rodzaje schodów

Schody strychowe umożliwiają łatwe i bezpieczne wyjście na poddasze bez konieczności wykonywania kosztownych i zajmujących dużo miejsca schodów stałych. Spełniają one wszelkie wymagania techniczne oraz wymogi bezpieczeństwa, a także zapewniają pełną wygodę użytkowania. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając takie schody? Na rynku dostępne są modele od różnych producentów, o różnych parametrach i budowie. Wyróżniamy trzy główne rodzaje schodów na strych: składane, rozsuwane oraz nożycowe. Konstrukcja drabiny schodów składanych zawiera zazwyczaj trzy lub cztery elementy. Części połączone są ze sobą zawiasami, aby można je łatwo składać i rozkładać. Zazwyczaj są w całości z drewna. Po wysunięciu mogą sięgać nawet 4,15 metra wzwyż. Maksymalny udźwig tego typuschodów strychowych wynosi około 160 kg.Schody rozsuwanesą bardzo podobne do składanych, odróżnia ich brak zawiasów. Posiadają natomiast specjalne okucia, umożliwiające wzajemne przesuwanie się części. W efekcie sięgają wyżej oraz utrzymują większe obciążenie. Można je dostosować do dowolnej wysokości. Nie potrzebują tak dużo miejsca podczas rozkładania, jak schody składane. Drabina schodów nożycowych natomiast, wykonana jest całkowicie z metalu. Dlatego są bezkonkurencyjne pod względem nośności. Tego typu schody strychowe składa się harmonijkowo, przez co zajmują mniej miejsca. Znajdują swoje zastosowanie wtedy, gdy na strychu zamierza się przechowywać stosunkowo ciężkie przedmioty o dużych rozmiarach.

Schody strychowe jakie wybrać?

Schody strychowe powinny być przede wszystkim bezpieczne, wygodne w użytkowaniu i łatwe w montażu. Jeśli szukasz takich modeli schodów strychowych warto zajrzeć do oferty firmy DOLLE. Znajdziesz w niej m.in. model DOLLE SW36-5, które są schodami strychowymi z 3-częściową drabinką, które nie wymagają dodatkowego miejsca na poddaszu. Świerkowa schodnica dla większego bezpieczeństwa została wyposażona w stopki plastikowe. Dodatkowo stopnie schodów mają ryflowaną powierzchnię, co również wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Wyposażone są w uszczelkę zapobiegającą utracie ciepła i przeciągom. Polecamy również schody strychowe wyprodukowane w opatentowanej technologii clickFIX®. To rozwiązanie jest nowością na skalę światową. Z klapy usunięto drewno i dzięki temu powstała nowa, wysoko izolowana konstrukcja, która wraz z nowym systemem uszczelniającym zapewnia schodom najlepszą na rynku izolację i szczelność. Prócz schodów składanych, mamy jeszcze schody nożycowe.

Jakie schody na poddasze? Schody nożycowe

W naszej ofercie znajdziesz również schody nożycowe. Schody strychowe DOLLE LUSSO, to nożycowe schody z metalową drabinką.Zaletą tego modelu są wygodne, antypoślizgowe stopnie. Drabinka schodów jest czarna, skręcana z elementami ocynkowanymi. Ich skrzynia jest biała, metalowa, wyróżnia ją łatwy montaż i mają większą nośność do 250kg. Schody nożycowe są nieco mniej wygodne w użytkowaniu, jednak łatwiej precyzyjnie dopasować je do wysokości pomieszczenia. Schody strychowe nożycowe zajmują też mało miejsca podczas otwierania i zamykania. Nadają się szczególnie do małych pomieszczeń. Mają większą wytrzymałość i przenoszą większe obciążenia niż drewniane schody rozsuwane. Ponadto schody nożycowe wymagają mniejszej siły do ich otwierania, rozsuwania i chowania. W przypadku schodów nożycowych przeważają opinie, że są one najłatwiejsze w obsłudze. Gdy już wybierzemy odpowiednie schody i miejsce w którym będą montowane, to czas zabrać się za ich montaż.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register