Sędziowie w Elblągu “stracili” togi!

11 stycznia spod Sądu Najwyższego pod Sejm przejdzie Marsz Tysiąca Tóg. To protest przeciwko zmianom w sądownictwie, forsowanym przez PiS. Jak się okazuje, niektórzy już próbują utrudnić udział w tym zgromadzeniu. Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu ponoć wydała polecenie, by togi sędziów… złożyć do depozytu prezesa – informację podaje serwis naTemat.pl oraz stowarzyszenie IUSTITIA Polish Judges Association.

O tym, jakie polecenie wydała Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu Agnieszka Walkowiak, informuje stowarzyszenie sędziów Iustitia.

“Sędziowie z Elbląga stracili togi! Specjalne środki bezpieczeństwa w związku z Marszem Tysiąca Tóg! Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu Agnieszka Walkowiak nakazała pracownikom sekretariatów zebranie tóg sędziów i złożenie ich do depozytu prezesa. Odda w poniedziałek” – czytamy.

Uwięzili togi sędziom.Te nowe kadry z nadania PiS to jednak „poziom Zero” 😉

Opublikowany przez Barbarę Nowacką Piątek, 10 stycznia 2020

 

Podobne informacje przekazuje Gazeta Wyborcza cytując jedną z elbląskich sędzin.

– Byłam w tym czasie poza sądem na zebraniu naszego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich “Iustitia”. Otrzymałam informację telefoniczną, że moja toga została zabrana z sali rozpraw na polecenie prezesa sądu i zaniesiona do sekretariatu mojego wydziału, a stamtąd podobno do gabinetu prezesa sądu. W poniedziałek mam togę dostać z powrotem – mówi jedna z elbląskich sędzin.

11 stycznia do Warszawy przyjadą sędziowie z Irlandii, Holandii i innych krajów Europy. Będzie szef Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów. Założą togi i razem z polskimi sędziami przejdą ulicami Warszawy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register