Seniorka z Elbląga nie dała się oszukać

84-latka z Elbląga nie dała się oszukać mężczyźnie, który zadzwonił do niej na numer stacjonarny i podał się za policjanta. Aby się uwiarygodnić zażądał by ta zadzwoniła na numer 112. Kobieta zadzwoniła, ale z telefonu komórkowego. Tam powiedziano jej, że to próba oszustwa. Sprawca słysząc rozmowę… rozłączył się.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w Elblągu. Oszust podający się za policjanta zadzwonił do 84-letniej kobiety. Przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP. Aby potwierdzić swoją wiarygodność poprosił, by kobieta zadzwoniła pod nr  alarmowy 112. Liczył na to, że kobieta skorzysta z telefonu stacjonarnego a on pozostanie na linii i będzie udawał oficera dyżurnego. Kobieta skorzystała jednak z „komórki” i połączyła się z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie powiedziano jej, że jest to próba oszustwa. Pozostający na linii mężczyzna słyszał rozmowę i rozłączył się.

Pamiętajmy!  

Policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, właścicieli firm, instytucji finansowych i nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach

Funkcjonariusze nigdy nie odbierają pieniędzy, a także nie proszą o ich przekazywanie osobom obcym czy przelewanie na konta bankowe

W pierwszej kolejności to każdy z nas indywidualnie jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i swojego mienia. Nie dajmy się naciągnąć oszustom!

Link do prewencyjnego filmu “Oszukaj oszusta”

https://www.youtube.com/watch?v=R4UowMLGl4c

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register