Sesje oddechowe – na czym to polega i kto się tym zajmuje w Elblągu

Sesje oddechowe (coaching oddechem) to metoda, która działa poprzez integrację całości człowieka w 4 sferach. To bardzo naturalny i przyjemny proces, w którym integrujesz ciało, uczucia, umysł i ducha. Coraz bardziej popularną metodą zajmuje się w naszym mieście Katarzyna Gilgenast.

 Sesje oddechowe rozmrażają ograniczające blokady z przeszłości, dzięki czemu przestają one zatruwać Wam życie. Tym samym uczestnik coraz bardziej żyje w pełni tu i teraz i realizuje zadania,   cele, marzenia i swoją misję. Sesje oddechowe sprawiają, że jesteście coraz bardziej efektywni i działacie z większą mocą. Czujecie równowagę i spokój. Wiecie, że Twoje życie zależy jedynie od Was i należy do Was.

Sesje oddechowe przywracają nas do życia by pełniej w nim funkcjonować. Czym jest pełnia? Dla jednych jest to wewnętrzny spokój, dla innych spełnienie w relacjach, efektywność w pracy, pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby lub obecność w codzienności. – wyjaśnia terapeutka Katarzyna Gilgenast. Pełnia to również stan zgody i odpuszczania. To stan, w którym Ty jesteś dla siebie najważniejsza/y. Wtedy ważny staje się człowiek, który jest koło Ciebie – dodaje.

 

Oddychanie jest ważne, jest kluczowe. Każdy wdech jest napełnieniem, jest tym co daje nam siłę i życie. Wydech jest oddaniem i śmiercią w taki sposób rodzimy się i umieramy każdego dnia, w każdej sekundzie. Ty wybierasz na ile chcesz być świadoma/y swojej przemiany i pełni.

Sesje oddechowe to cykl spotkań, na które możesz przyjść z konkretną intencją bądź stanem emocjonalnym. Możesz też pracować z “bólem” odczuciem w ciele, które Cię niepokoi lub sytuacją, z którą się borykasz w życiu. Jest to okazja by pobyć w bezpiecznej przestrzeni, z tym z czym jesteś w danym momencie. Jest to czas, w którym dasz przestrzeń emocjom, na które w biegu nie ma czasu oraz poczujesz się z nimi bezpiecznie. To czego doświadczasz jest echem tego co było, a to co było wiele Cię nauczyło. Przyjdź i odkryj czego. 

By w pełni doświadczyć procesu możesz dać sobie cykl 10 spotkań sesyjnych po 2 godziny. Dla bardziej zdeterminowanych i ciekawych proponuję również sesję oddechową przy wsparciu masażu (m.in rozbrajanie ciała, masaż Biodynamic Gentle, masaż motyla, balans) oraz sesję oddechową w wodzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej, dopytać lub porozmawiać napisz lub zadzwoń.

Katarzyna Gilgenast

telefon:     512 135 009

e-mail:    k.gilgenast@yahoo.com

facebook: www.facebook.com/katarzynagilgenast

 

Katarzyna Gilgenast

Arteterapeutka. Pedagog, Coach Oddechem, Praktyk Integracji Oddechem. Absolwentka Nowej Szkoły Oddechu oraz Szkoły Rozwoju Osobistego dla Kobiet- Widnokrąg. Prowadziła m.in warsztat w ramach II Międzynarodowych Spotkań Seksualności i Świadomości w Krakowie oraz warsztaty „Świadomy oddech- świadome życie” na Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem w Gdańsku.

Zawodowo od 15 lat jest praktykiem w wielu dziedzinach społecznych, pracując z ludźmi wykluczonymi jako asystentka rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej oraz streetworkerka, pedagog ulicy m.in z osobami świadczącymi usługi seksualne, młodzieżą i młodymi dorosłymi w kryzysie oraz seniorami i osobami z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

Po rocznej pracy w Ministerstwie Zdrowia utwierdziła się, że praca za biurkiem nie jest dla niej. Realizując własną praktykę, założyła działalność „Sztuka Kontaktu”, poprzez którą prowadzi m.in Sesje Integracji Oddechem dla indywidualnych klientów oraz grupowo, dzieli się z ludźmi zdobytym doświadczeniem i praktyczną wiedzą. W życiu jej pasją jest taniec, który kieruje ją do mądrości ciała, zaś oddech do jego prawdy. Poszerzając swoją wiedzę i świadomość dba o jakość swojego życia, dając tym samym o przestrzeń i jakość w prowadzeniu Sesji Oddechowych swoim indywidualnym klientom. Jest osobą pełną siły, która przebija przez niepowtarzalną delikatność.

Jest żywiołem, zarażającym otwartością i optymizmem, którym dzieli się prowadząc swój autorski warsztat taneczno-ruchowy-Tańce Turlańce- laboratorium ruchu, oparty na bliskości rodzic-dziecko. Po za tym popełnia gafy, bywa niezadowolona, złości się co pozwala jej być zwyczajną w tym kim jest.

Jej mądrość na teraz: Pierwszym krokiem do zmiany jest decyzja- wdech a zmianą jest jej konsekwencją- wydech. Jasna decyzja w zgodzie ze sobą nadaje kierunek temu, by mogło się wydarzyć, to czego chcemy. Zmiana jest wyjściem ze strefy komfortu a za nią…Nowy Wdech i Wydech.

 

Publikacja w ramach świadczenia usług specjalistycznych związanych z promocją na rzecz przedsiębiorstw inkubowanych  – projekt „Startup House III – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu”.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register