Show skaterów w Elblągu

Wysokie loty, efektowe „triczki” i wspólna zabawa. To tylko część atrakcji, które działy się wczoraj (30 czerwca) na terenie skate parku przy ul. Mickiewicza. Dwaj czołowi polscy skaterzy: Olaf Żołna i Damian Chrobot dali pokaz swoich umiejętności i wiele wskazówek swoim naśladowcom. Zobacz zdjęcia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprosił do naszego miasta profesjonalnych skaterów na bezpłatny, efektowny i widowiskowy Skate Park Show. Impreza na skate parku była jedną z pierwszych atrakcji cyklu wydarzeń w ramach „Wakacji z MOSiR-em 2021”. To miejsce od momentu powstania cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, która niecierpliwie czekała na przybycie swoich idoli.

Olaf i Damian mocnym akcentem przywitali się z elbląską publicznością. Show rozpoczęli od przejazdu przez wszystkie przeszkody, aby zapoznać się z nawierzchnią skate parku i nabrać więcej pewności. Ten premierowy występ pokazał, że umiejętności obu skaterów są bardzo wysokie. Wszyscy z ogromnym podziwem spoglądali, gdy Olaf Żołna wyskoczył wysoko na swojej hulajnodze i wykonał salto, lądując bezpiecznie na betonowym torze. Damian Chrobot sprawdzał natomiast jak jeździ się deskorolką po metalowych poręczach.

Po chwili bohaterowie imprezy rozpoczęli warsztaty ze wszystkimi chętnymi fanami hulajnóg i deskorolek. Obydwaj byli oblegani przez sympatyków obu dyscyplin. Trudno się dziwić, bowiem obaj skaterzy to ludzie z pasją, z humorem, pozytywnie zakręceni na punkcie jazdy po rampach i przeszkodach.

Instruktorzy podzieli przybyłe osoby na kilka grup, według poziomu ich umiejętności. Uczestnicy obserwowali i uważnie wsłuchiwali się ich w podpowiedzi. To była wyjątkowa szansa, aby usłyszeć wskazówki od ludzi, którzy startowali w niejednych zawodach w Polsce i zagranicą. Dla każdej grupy skaterzy przygotowali konkursy na najlepsze tricki lub wyskoki. Ci, którzy potrafili wykonać daną ewolucję, otrzymywali ciekawe nagrody. Najważniejsze jednak, że każda osoba mogła spróbować swoich sił na deskorolce czy hulajnodze, a zadowolenie tych młodych ludzi było ogromne.

Show przeszło do historii, ale jego echa jeszcze długą będą brzmieć na elbląskim skate parku. Sponsorem wydarzenia był WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy. Wkrótce w naszym mieście odbędą się kolejne wakacyjne imprezy, których program dostępny jest na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register