Sieć „Stokrotka” otwiera kolejny sklep w Elblągu. Wiemy gdzie powstanie

W nieużywanym obiekcie przy ul. Ogólnej 69 wkrótce swój nowy sklep w naszym mieście otworzy sieć „Stokrotka”. Będzie to drugi obiekt tego typu w Elblągu.

Taką informację potwierdza przedstawicielka sieci „Stokrotka”.

– Przy ul. Ogólnej zamierzamy uruchomić market Stokrotka. Otwarcie sklepu planowane jest na koniec września. Obecnie trwają prace adaptacyjne w obiekcie – mówi Urszula Skałecka, kierownik Biura Zarządu, Stokrotka sp. z o.o. w Lublinie.

To jednak nie koniec inwestycji w Elblągu. Ponieważ sieć Stokrotka jest zainteresowana kolejnymi placówkami w naszym mieście.

– Aktualnie jesteśmy na etapie wyszukiwania nowych lokalizacji pod kolejny sklep – dodaje Skałecka.

Sieć sklepów Stokrotka otworzyła w pierwszym półroczu 2017 roku 21 nowych sklepów, w tym pierwszy sklep w nowym formacie convenience o nazwie 5-tka Market. Emperia Holding ogłosiła również swoje plany poszukiwania inwestora, który wsparłby jej dalszy rozwój.

Przychody ze sprzedaży Emperii Holding S.A. w 2016 roku wyniosły 2 450 750 tys. zł i były o 17,9% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wynik netto za 2016 rok wyniósł 50.551 tys. zł i był wyższy o 4,5% niż w roku ubiegłym.

Sieć detaliczną Stokrotka na koniec 2016 roku tworzyło łącznie 372 sklepów detalicznych, (na koniec 2015 roku Stokrotka miała 327 sklepów). W 2016 roku otwarto łącznie 53 sklepy (w tym 18 sklepów franczyzowych), zaś 8 sklepów zostało zamknięte.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register