Silny mróz. Reagujmy na osoby potrzebujące pomocy w Elblągu

Obecna pora roku powoduje, że na dworze robi się coraz chłodniej. Temperatura oscyluje poniżej zera stopni Celsjusza, a będzie coraz zimniej. Wobec takiej sytuacji wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu.

Problem ten dotyka przede wszystkim osób potrzebujących pomocy, samotnych i w podeszłym wieku. Policjanci zwracają się z apelem, aby reagować wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie. Możesz poinformować nas za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa a jeżeli sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji dzwoniąc pod alarmowy numer 112.

Każdego roku w okresie zimowym policjanci z Warmii i Mazur odnotowują przypadki zgonów osób z powodu wychłodzenia organizmu. By przeciwdziałać przypadkom zamarznięć warmińsko – mazurscy policjanci rozpoczęli wzmożone działania pomocowe. Mają one na celu dotarcie do miejsc przebywania osób bezdomnych i udzielanie tym osobom niezbędnej pomocy i informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach. Policjanci wspólnie z innymi służbami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami straży miejskiej, przeprowadzają stałe kontrole ogrodów działkowych, pustostanów, klatek schodowych, węzłów ciepłowniczych i innych miejsc, w których mogą przebywać takie osoby.

Podczas podejmowanych interwencji, policjanci odwożą potrzebujących do schroniska, a także do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdyż często są to osoby nietrzeźwe przebywające na mrozie w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej, lub w innych miejscach. Informacje o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą być narażone na wychłodzenie organizmu przekazywane są pracownikom socjalnym.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register