„Siódemka” do Gdańska będzie płatna

To już pewne. Rząd chce, aby od 1 czerwca br. droga krajowa nr 7 w kierunkach Gdańsk-Warszawa była płatna. To oznacza, że elblążanie chcący jechać do Gdańska lub Warszawy będą musieli zapłacić 60 zł.

Ministerstwo Infrastruktury rozwiewa wątpliwości. Koniec darmowych odcinków polskich dróg szybkiego ruchu jest pewny. Resort podał, które odcinki zostaną objęte systemem e-TOLL.

Rząd przyjął już ustawę o dodatkowych opłatach drogowych, z których wynika, że drogi ekspresowe mają być płatne da kierowców. Na liście znajduje się droga krajowa nr 7 z Warszawy do Gdańska.

Jak udało nam się ustalić, wkrótce ruszy budowa bramek i szlabanów na wyjeździe z Elbląga na „siódemkę”. Jedna z nich ma stanąć przy rondzie w Kazimierzowie.

Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, prace mają rozpocząć się jeszcze w kwietniu br.

Decyzja polskiego rządu powoduje, że elblążanie chcący skorzystać z drogi ekspresowej nr 7 będą musieli zapłacić za jazdę tą drogą – dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Elblągu. – Budowa infrastruktury z tym związanej spoczywa w kompetencji strony rządowej i ma się tym zająć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Z tego wynika, że na wjeździe na „siódemkę” z Elbląga pojawią się bramki oraz szlabany, gdzie będzie trzeba uiścić stosowną opłatę, aby jechać tą trasą szybkiego ruchu.

To rozwiązanie z pewnością będzie niekorzystne dla tych osób, które dojeżdżają codziennie do pracy do Gdańska lub jeżdżą często do Trójmiasta. Każdorazowo będzie trzeba uiścić kwotę 60 zł za przejazd.

Co na to władze Elbląga?

Jak się okazuje, władze samorządowe naszego miasta widzą w tym projekcie wiele pozytywów.

Ten projekt spowoduje, że większa część elblążan pozostanie w Elblągu, tu będzie szukać pracy oraz w naszym mieście będzie spędzała wolny czas. To z pewnością pozytywnie wpłynie na gospodarkę naszego miasta – czytamy w komentarzu władze Elbląga.

*to jest Prima Aprilis. Artykuł nie jest prawdziwy. Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uwierzyliście, to daliście się „nabrać” 😊

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register