Sjesta w parku czyli…powrót do przeszłości

Kiedyś to była norma, dziś musimy się tego na nowo nauczyć. Aktywny, letni wypoczynek w elbląskich parkach powraca za sprawą akcji „Sjesta w Parku Modrzewie”.

Kiedyś to była norma. Jeszcze w latach 80-tych XX wieku elblążanie w letnie dni masowo wypoczywali w miejskich parkach. Rozkładano koce, spożywano posiłki, bawiono się z dziećmi na świeżym powietrzu. Obecnie taka forma wypoczynku zanikła, choć nasze miasto słynie z ilości parków.

Akcja „Sjesta w Parku Modrzewie” być może to przywróci. Tym razem pogoda dopisała, inaczej niż tydzień temu. Dopisali też elblążanie, którzy w sobotę pojawili się w parku.

Podczas „Sjesty w Parku Modrzewie” w specjalnym punkcie kontrolnym było można zbadać sobie poziom cukru we krwi. Dodatkowo elbląscy ratownicy medyczni przeprowadzili kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wiele atrakcji przewidziano dla najmłodszych uczestników. Były animacje dla dzieci, pokazy puszczania ogromnych baniek mydlanych, każdy mógł zagrać w gry planszowe małego i wielkiego formatu.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli zrelaksować się w strefie chillout na specjalnie przygotowanych leżakach, hamakach i kocach a także wziąć udział w zajęciach sportowych.

Projekt „Sjesta w Parku Modrzewie” organizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017, który wygrał w głosowaniu mieszkańców okręgu nr 1.

Celem projektu „Sjesta w Modrzewiu”  jest promocja terenów zielonych i zachęcenie mieszkańców do masowego z nich korzystania. Po tygodniu pracy elblążanie będą mogli „naładować akumulatory” i odpocząć nie robiąc kompletnie nic.

To się udało. Elblążanie znów uczą się wspólnie odpoczywać na łonie natury, wykorzystując do tego elbląskie parki.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register