Skandal! Antysemickie hasła na ścianach elbląskich bloków

Nie wiadomo kto wykonał te napisy. Jednak pojawiły się całkiem niedawno na ścianach elbląskich bloków na osiedlu Nad Jarem. O tym fakcie poinformował nas jeden z elblążan.

Te napisy pojawiły się na ścianach dwóch bloków przy ul. Sobieskiego, na osiedlu Nad Jarem.

– Ktoś to musiał zrobić niedawno. Ich wymowa nie pozostawia wątpliwości, że są rasistowskie i antysemickie – informuje nas nasz Czytelnik.

20180414_120916

Sprawa w tym wypadku dotyczy nie tylko zniszczenie mienia, czyli malowania po elewacji ścian budynku.  Także propagowania treści rasistowskich, nawoływania do nienawiści na tle rasowym. Za uszkodzenie mienia autorowi tych napisów grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli oczywiście zostanie ujęty.

Dochodzi tu jednak jeszcze do naruszenia Art. 257 Kodeksu Karnego, który stanowi, że: „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Sprawę przekazaliśmy Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.

 

7 komentarzy

 • Rododendron Reply

  14 kwietnia 2018 at 16:27

  Jaki skandal? przecież to oczywista prawda, że Żydzi zamordowali Chrystusa ponad 2000 lat temu. Preawda nie wygodna?

 • Jarek Reply

  14 kwietnia 2018 at 17:07

  Jakby nie było, Jezus też był Żydem, Dla tych co nie wiedzą, a jeśli nie wierzycie zapytajcie się swojego proboszcza, po drugie Stary Testament chrześcijaństwo za czerpało część od judaizmu. Poczytajcie trochę.

 • Safar Reply

  14 kwietnia 2018 at 18:00

  Żydzi w imię obrony swojej wiary zamorowali Chrystusa-sztuk raz- a chrześcijanie w imię tego jednego , wymordowali miliony. A tak na marginesie niewygodna piszemy rzem. Pozdrawiam.

 • Albert Pierrepoint Reply

  15 kwietnia 2018 at 18:15

  Michał Missan koordynator Działu Ratownictwa Medycznego z Elbląga przekazał informację o likwidacji od 1 maja br. karetki typu S (z lekarzem) w Pasłęku. Od tego czasu dyżur pełniła będzie karetka P z dwójką ratowników medycznych. Karetka typu S dojeżdżała będzie w razie potrzeby z Elbląga lub Morąga. Likwidacja karetki S to efekt braku lekarzy chcących pracować w pogotowiu ratunkowym.

 • Patriota Reply

  15 kwietnia 2018 at 20:56

  Żydzi nie znoszą jeśli się wywleka ich brudu i pisze się prawdę i dlatego mowia, że to antysemityzm. Prawda boli ! Nas oczerniac, jako Polaków to mogą,a nie daj Boże, powiedz prawde na temat Żyda to od razu jesteś antysemitą. My nie mordujemy Palestyńczyków! Wiele przykładów,tego zła mógłbym przytoczyć,lecz pisać nie będę,bo ktoś za prawdy głoszenie, przypisze mi antysemityzm!

 • baska Reply

  16 kwietnia 2018 at 07:06

  Jaki antysemityzm ,to przeciez PRAWDA !!!!!!!!!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register