Skandal podczas debaty w TVP Olsztyn. Jerzy Wilk „mija się z prawdą”

Dziś odbyła się debata kandydatów na prezydenta Elbląga w TVP 3 Olsztyn. Już na samym początku doszło do sporego skandalu. Natomiast słowa Jerzego Wilka (PiS) po prostu szokują. Mówiąc delikatnie Wilk mocno „minął się z prawdą”.

Debata kandydatów na prezydenta Elbląga w TVP Olsztyn (odbywa się w Elblągu) rozpoczęła się od bloku autoprezentacji. Stefan Rembelski (KWW Kukiz 15) oświadczył, że w proteście przeciwko nie wpuszczeniu na wczorajsze spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim (w sali EUHE – dziennikarze lokalni zaproszeni przez posła Jerzego Wilka) odmawia uczestnictwa w tej debacie z Jerzym Wilkiem.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski również w czasie przeznaczonym na autoprezentację zamiast mówić o sobie i swoim programie wygłosił oświadczenie, w którym wyraził niezadowolenie z utrudnieniem pracy dziennikarzy lokalnych, których nie wpuszczono na spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

– Wczoraj w Elblągu odbyło się spotkanie z Prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim, na które mimo zaproszeń od posła Jerzego Wilka nie wpuszczono części niezależnych mediów lokalnych. To pierwszy taki przypadek, o jakim w Elblągu słyszeliśmy. Dostęp prasy do informacji to jedna z zasad demokratycznego państwa prawa – mówił prezydent Wróblewski. – Konstytucja RP wyraźnie mówi o wolności prasy, jawności życia publicznego czy pozyskiwaniu i rozpowszechnianiu informacji publicznych. Wczoraj doszło do sytuacji, jaka w wolnym, demokratycznym kraju zdarzyć się nie może. Wyrażam swój sprzeciw przeciwko takim praktykom oraz solidarność z dziennikarzami, którym odmówiono możliwości wykonywania swoich obowiązków.

Poseł Jerzy Wilk postanowił odnieść się do tych oświadczeń swoich kontrkandydatów i stwierdził, że: „wszyscy dziennikarze, którzy mieli wejść weszli. Nie zostali wpuszczeni tylko Ci, którzy awanturowali się przed wejściem”. Co oczywiście prawdą nie jest, ponieważ „nerwy puściły” tylko jednemu dziennikarzowi obywatelskiemu, który próbował siłą dostać się do budynku EUH-E. Pozostali dziennikarze próbowali interweniować w tej sprawie u Janusza Hajdukowskiego, który jednak bezradnie stwierdził, że nie może nikogo więcej wpuścić ponieważ sala jest już pełna.

Już wczoraj sytuację tłumaczył Rafał Traks (PiS), który pisał na facebooku:  „Przepraszamy wszystkie osoby, które mimo otrzymanego zaproszenia, nie weszły na konwencję. W żadnym wypadku naszym celem nie było nie wpuszczenie mediów. Ochrona ze względu na agresywne zachowanie niektórych osób oraz przede wszystkim zachowanie bezpieczeństwa na sali zamknęła wejście i ograniczyła ilość obecnych osób”.

Warto dodać, że „agresywnie” zachowywała się tylko jedna osoba. Reszta dziennikarzy spokojnie stała przed wejściem czekają na szansę relacjonowania spotkania z Jarosławem Kaczyńskim.

Podobnie relacjonował to portal info.elblag.pl: „Okazało się, że ochrona może wpuszczać jedynie osoby posiadające specjalne zaproszenie. I rzeczywiście – początkowo mogły wejść do EUH-E osoby posiadający „bilet”, na którym widniała treść: „Spotkanie wyborcze PiS z udziałem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka zaprasza Jerzy Wilk kandydat na prezydenta miasta Elbląg”. Była także informacja, że jest to materiał wyborczy Komitetu PiS. Niestety nawet posiadanie takiego zaproszenia nie gwarantowało udziału w spotkaniu. Panowała zasada – kto pierwszy ten lepszy. Okazało się, że rozdano więcej zaproszeń niż było miejsc na sali, dlatego część przybyłych gości została odprawiona z kwitkiem. Do EUH-E przyszło także kilku elblążan, którzy usłyszeli o konwencji i po prostu chcieli w niej uczestniczyć. Oni również musieli przyjąć stanowczą odmowę ochrony. Media również nie były sprawiedliwie potraktowane. Mimo iż wszyscy przyszli w odpowiedzi na zaproszenie przesłane z biura posła, a zarazem kandydata na Prezydenta Elbląga, to wpuszczone zostały tylko nieliczne”.

Jak wyglądała ta „agresja” dziennikarzy, o której mówił Jerzy Wilk można zobaczyć tu:

https://www.truso.tv/wiadomosci/49584,nie-wszystkie-media-mogly-uczestniczyc-w-konwencji

2 komentarze

 • Janusz Reply

  18 października 2018 at 06:00

  Skandal to jest TO że kandydaci zamiast prezentacji swoich programów uciekają w temat zastępczy!

 • Alex Reply

  18 października 2018 at 10:04

  Od kiedy znam Elbląg24, tu zawsze ujada się przeciw Wilkowi – nie trudno się domyśleć, że lokalne “wolne media” siedzą w kieszeni przeciwników politycznych Jerzego Wilka zatem.
  Dotąd nie miałem okazji głosować w lokalnych wyborach, lecz teraz choć uważam, że PiS i PO to to samo zło – Pan Wilk ma mój głos.
  i pyszczcie sobie ile chcecie medialnie programowalni idioci ;p

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register