Skandal w Gronowie Elbląskim. Piłkarze ukarani za…awans!

Wrze w Gronowie Elbląskim po tym, jak piłkarze klubu Pomowiec awansowali do IV ligi rozgrywek. Ówczesny zarząd klubu niespodziewanie wycofał drużynę z tego szczebla ligi. Zawodnicy Pomowca nie mogli więc nawet cieszyć się z tego sukcesu swojego klubu.

Jak informuje facebookowa strona Gronowo Elbląskie, po tym incydencie, zarząd klubu podał się do dymisji. Natomiast Pomowiec rozpocznie znów zmagania piłkarskie od rozgrywek w B klasie.

Dnia 08.08.2017 roku odbyło się Walne Zebranie Klubu GLKS Pomowiec Gronowo Elbląskie, na którym do dymisji podał się cały Zarząd Klubu. Spotkanie przebiegało w bardzo gorącej atmosferze, dotyczyło wycofania przez Zarząd z rozgrywek drużyny Seniorów, która po latach ciężkiej pracy i walki, dzięki zawodnikom, trenerowi Tomaszowi Wierciochowi Zarządowi, Gminie Gronowo Elbląskie oraz sponsorowi Firmie Agrimasz awansowała do IV Ligii. Był to ogromny sukces dla Zarządu, Gminy, Starostwa z którego WSZYSCY BYLI DUMNI.

Jednak Zarząd nie dał szansy drużynie na wystąpienie w IV Lidze i całkowicie wycofując drużynę z rozgrywek. Zarząd działał niezgodnie z obowiązującym Statutem Klubu, bez organizacji Walnego Zebrania Członków, które w tym wypadku było konieczne (decyzję podjęły 4 osoby) i głosowania nad poważnym kryzysem w Klubie, oraz bez konsultacji z osobami wspierającymi z ramienia Gminy. Zarząd tłumaczył, że powodem była niewystarczająca ilość środków finansowych zapewniająca funkcjonowanie w IV Lidze. Nie tłumaczy to jednak zarządu, który sam podjął taką decyzję. Inicjatywa mieszkańców Gminy, zainicjowała zgłoszeniem drużyny do najniższej klasy rozgrywkowej B Klasy i dalszym prowadzeniem grup młodzieżowych. Został powołany nowy Zarząd Klubu.

Prezesem został Ryszard Sulikowski wiceprezesem Radosław Hawryszko skarbnikiem Krystyna Zając sekretarzem Robert Bieliński i członkiem Tomasz Zając. W komisji rewizyjnej przewodniczącym został Marek Piepiórka i członkami Paweł Zając i Łukasz Lewandowski.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register