Skanował paski kart płatniczych

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wydziału mienia mokotowskiej komendy zatrzymali Adriana P. Mężczyzna przy pomocy terminalu skanował paski kart płatniczych, które należały do osób posiadających konta w kilku bankach na terenie Stanów Zjednoczonych. W ten sposób od maja tego roku wyłudził 5 tysięcy złotych i usiłował zrealizować podejrzane transakcje na kwotę 10 tysięcy złotych. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Adrian P. zawarł umowę wydzierżawienia terminalu do rozliczeń płatności bezgotówkowych. Za pomocą terminala skanował paski kart płatniczych, które należały do osób posiadających konta w kilku bankach na terenie Stanów Zjednoczonych. Od końca maja tego roku Adrian P. dokonał w ten sposób trzech transakcji na kwotę ponad 5 tysięcy złotych i usiłowała dokonać w ten sam sposób jeszcze pięć innych na kwotę 10 tysięcy złotych.

26-latek usłyszał dwa zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Śledczy prowadzący postępowanie muszą teraz ustalić, od jak dawna zatrzymany zajmował się przestępczym procederem w naszym kraju i ile pieniędzy zdołał wyłudzić w ten sposób. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

paskikart

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register