Skuteczna akcja policji. Mężczyzna groził śmiercią żonie i dzieciom!

Funkcjonariusze, którzy zostali wczoraj wysłani przez dyżurnego na interwencję domową do jednego z mieszkań na terenie Elbląga zatrzymali 46-letniego agresora. Ten który miał zastraszać kobietę oraz trójkę dzieci. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz usłyszy zarzuty znęcania się.

Sytuacja była bardzo poważna. Policjanci najpierw zauważyli zastraszoną kobietę, która potrzebowała pomocy. Chwilę później weszli do mieszkania, gdzie miał przebywać jej mąż oraz dzieci. Kobieta była wystraszona i twierdziła, że wcześniej doszło między nią a mężem do kłótni i rękoczynów. Miała zostać kilkakrotnie uderzona.

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie i kobieta trafiła pod opiekę lekarza. Jej mąż miał grozić śmiercią nie tylko jej, ale i dzieciom. W mieszkaniu policjanci natrafili na  poprzewracane meble i rozrzucone przedmioty. 46-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia. Badanie alkotestem wykazało u niego promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty znęcania się nad rodziną.

Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. W takich przypadkach policjanci i prokurator wnioskują o tymczasowy areszt dla domowego agresora. Jaki finał będzie miała podjęta wczoraj przez policjantów interwencja – poinformujemy – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Artykuł 207 Kodeksu Karnego określa przestępstwo jakim jest znęcanie się. Ktoś kto wypełnia znamiona tego czynu nie może czuć się bezkarny.

fot. poglądowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register