Służba Więzienna z Elbląga wsparła „Psi Raj”

W dniu 5 marca 2021 r. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku prowadzone przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt dostało wsparcie od Służby Więziennej.

Budy dla psów i kotów wykonane przez skazanych uczących się w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Sztumie oraz zbędne koce z Aresztu Śledczego w Elblągu zostały przekazane na rzecz bezdomnych zwierzaków z Pasłęka i okolic. To kolejne przedsięwzięcie w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga

Przekazanie odbyło się w obecności Pana Michała Gzowskiego – asystenta społecznego Ministra Michała Wosia, ppłk. Adama Poćwiardowskiego – Zastępcy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku, ppłk. Marka Sokoła Dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu oraz Pana Leona Misiuka Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Sztumie.

Sytuacja schronisk dla zwierząt w czasie epidemii COVID-19 jest bardzo trudna z uwagi na fakt zamykania ich dla osób z zewnątrz. Zwierzęta, które przebywają w schroniskach potrzebują bardzo często specjalistycznej czy weterynaryjnej karmy z uwagi na ich podeszły wiek i choroby. W samym schronisku „Psi Raj” w Pasłęku przebywa obecnie 260 psów i kotów.

Jak mówi ppłk Adam Poćwiardowski Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku: „Służba Więzienna współpracuje z wieloma różnymi instytucjami, także schroniskami dla bezdomnych zwierząt. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku płk Andrzej Tesarewicz odpowiedział na apel Pana Michała Gzowskiego i chętnie włączył się w akcję wsparcia schroniska w Pasłęku. Podziękowania należą się także Dyrektorowi CKU w Sztumie Panu Leonowi Misiukowi, pod którego okiem osadzeni wykonali tak solidne, ocieplane budy dla psów i kotów”

Barbara Zarudzka kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku tak mówiła: „Jestem bardzo wdzięczna Służbie Więziennej, że zauważyła potrzeby naszego schroniska. Nie tylko zauważyła, ale zadzwoniła, wykonała, przywiozła i przekazała budy dla psów i kotów, karmę oraz koce, których nigdy dosyć.”

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register