Służby pracują nad przywróceniem ruchu pociągów na trasie Tropy – Elbląg

Trwa naprawa uszkodzonej przez samochód ciężarowy sieci trakcyjnej na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Lotniczej w Elblągu. Na miejscu pracuje specjalny pociąg sieciowy. Do naprawy jest łącznie około 1200 metrów sieci.

Z wstępnych deklaracji wynika, że prace nad jednym torem potrwają do godzin wieczornych. Wtedy nastąpi wznowienie ruchu kolejowego między Malborkiem a Elblągiem. Nad drugim torem naprawa będzie wykonywana w nocy.

Udostępnienie przejazdu samochodom nastąpi po zakończeniu wszystkich prac, co powinno nastąpić najwcześniej jutro w godzinach porannych. Do tego czasu obowiązywać będzie objazd ul. Malborską. Piesi mogą również skorzystać z przejścia podziemnego na stacji w Elblągu.

Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w rozkładzie. Pociągi międzyregionalne skierowano trasą zmienioną przez stację Iława oraz Ostróda. Za pociągi regionalne uruchomiono autobusową komunikację zastępczą na odcinku Elbląg – Gronowo Elbląskie.

Informacje o zmianach w rozkładzie znaleźć można na stronie portalpasazera.pl. Podróżni na bieżąco są informowani przez komunikaty głosowe na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów.

Martyn Janduła
zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register