Śmiertelne wypadki na drogach naszego regionu!

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę podczas jazdy. Jej brak prawdopodobnie był przyczyną dwóch śmiertelnych wypadków na drogach naszego województwa.

Policjanci zwracają się do kierujących z apelem o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji. Wielu z nich można uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

Dzisiaj w nocy około godz. 01.00 na drodze wojewódzkiej koło miejscowości  Wierzbowo gm. Kozłowo, doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Isuzu jadąc w kierunku miejscowości Wierzbowo, z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek tego zdarzenia kierowca pojazdu poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Natomiast wczoraj (07.02.2018 r.) po godzinie 11:00 oficer dyżurny oleckiej policji został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Sedranki.  Natychmiast na miejsce skierowano służby ratunkowe.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku tego uderzył w jego tył i zepchnął do przydrożnego rowu. Pojazdem kierował mieszkaniec powiatu oleckiego, który w wyniku odniesionych obrażeń zginał na miejscu. 49-letni kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

Mimo wielu przedsięwzięć podejmowanych przez Policję i inne podmioty działające na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że przede wszystkim bezpieczeństwo zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie. Zasada ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego powinna przyświecać nam zawsze, niezależnie od naszego doświadczenia na drodze i warunków atmosferycznych.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register