Śmiertelny wypadek na Fromborskiej! Nie żyje 18-letni kierowca

W czwartek 15 sierpnia 2019 roku około godziny 3:00 na ulicy Fromborskiej doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba, a druga została ciężko ranna.

fromborska1

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Mazdy nagle stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi, uderzył w przydrożne drzewo i wpadł do rowu. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu, a pasażer został ciężko ranny.

– 18-letni kierowca zginął na miejscu. Miał prawo jazdy od miesiąca. Pasażer w wieku 19 lat wypadł z samochodu. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala – powiedział Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu ZRM. W dalszej kolejności oczyszczono jezdnię i pobocze drogi z zanieczyszczeń powypadkowych.

W działaniach brały udział 2 zastępy PSP z JRG 2 w Elblągu, łącznie 8 strażaków, policja i ZRM. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

fromborska2

opracowanie: kpt. Piotr Woliński

zdjęcia mł. ogn. Rafał Kuźmicz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register