Śmiertelny wypadek na „siódemce”. Mężczyzna przebiegał przez jezdnie

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Było sporo wykroczeń za nadmierną prędkość, zatrzymania za posiadanie narkotyków i tragiczny w skutkach wypadek pod Pasłękiem.

Pod Pasłękiem miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek. Doszło do niego wczoraj (24 marca, godz. 14.39) na trasie S7, na wysokości miejscowości Pasłęk (pas ruchu w kierunku Gdańska).

Z ustaleń policji wynika, że 28-latek przebiegał przez jezdnię. 48-latek jadący samochodem peugeot 207 nie zdołał wyhamować, w wyniku czego śmiertelnie potrącił mężczyznę. Kierowca był trzeźwy.

– Przypominamy, że na tego typu drogach obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych. Szczegóły tej tragedii wyjaśni policyjne dochodzenie – informuje Jakub Sawicki z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 183 razy, z tego 31 interwencji dotyczyło domowych awantur. Na ulicach wylegitymowali 468 osób i sprawdzili 31 telefonów komórkowych pod kątem kradzieży. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych. 28 elblążan zostało przewiezionych do wytrzeźwienia.

Do policyjnego aresztu trafiło 4 mężczyzn w wieku od 22 do 38 lat, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Byli zatrzymani przy ulicy Skrzydlatej, Różanej, Junaków i Królewieckiej w Elblągu. Narkotyki, które znaleźli przy nich policjanci to amfetamina i marihuana.

Z kolei w miejscowości Węzina pod Elblągiem, pracownicy straży rybackiej, zatrzymali i przekazali policjantom 43-latka i jego 23-letniego kolegę. Mężczyźni, za pomocą podrywki, kłusowali na rzece Wąskiej.

Ponadto policjanci przebadali na obecność alkoholu 475 kierowców. Dwóch z nich prowadziło na podwójnym gazie. Rekordzista jechał passatem w miejscowości Krzewsk (gm. Markusy). Miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali także dwóch kierowców, którzy jechali bez uprawnień oraz jednego z zakazem sądowym. Ujawnili na drogach 178 wykroczeń drogowych, a 90 z nich było odnotowanych za zbyt szybką jazdę.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register