Śmiertelny wypadek na “siódemce”. Policja poszukuje kierowcy TiR-a

Zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Policja apeluje o zgłaszanie się świadków wypadku, który wydarzył się na S7 w Ostródzie w nocy z piątku na sobotę – informuje Radio Olsztyn.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Gdańska kierowca TIR-a chcąc ominąć dwa stojące na poboczu busy zaczął zjeżdżać na lewy pas ruchu. Jadący po tym pasie kierowca osobowego auta, aby uniknąć zderzenia z TIR-em, zjechał na lewo, zahaczył o linki zabezpieczające jezdnię i uderzył w dwie osoby stojące przy busach. Jedna z nich zginęła, druga została ranna. Obrażenia odniósł też pasażer samochodu osobowego.

Jak poinformowała sierż. sztab. Anna Balińska z komendy powiatowej w Ostródzie, tamtejsza policja apeluje do kierowcy ciężarówki i ewentualnych świadków o zgłoszenie się na komendę.

Kierowca samochodu osobowego powiedział, że TIR zatrzymał się po tym zdarzeniu, ale zaraz potem odjechał. Apelujemy do kierowcy TIR-a, żeby się do nas zgłosił, ponieważ chcemy poznać jego wersję i zweryfikować okoliczności wypadku– podkreśliła.

Policjantka zaznaczyła, że kierowca TIR-a nie jest obecnie ani osobą podejrzewaną, ani poszukiwaną. Jak mówiła, okoliczności wypadku są na tyle niejasne, że nadzorująca dochodzenie prokurator nie wskazała dotychczas ewentualnego sprawcy.

To wszystko będzie wyjaśniane w toku postępowania, ale do tego potrzebujemy kierowcy TIR-a – dodała.

Jeśli kierowca samochodu ciężarowego nie zgłosi się sam, to policja będzie starała się w inny sposób ustalić i odnaleźć tę osobę.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register