Spaliła się piekarnia w Milejewie. Strażacy z ogniem walczyli dwie godziny

Do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja o pożarze piekarni w pobliskim Milejewie. Na miejsce skierowano okoliczne jednostki OSP oraz strażaków z JRG nr 1 w Elblągu.

Na miejscu strażacy zastali rozwinięty pożar w części poddasza i w części produkcyjnej na parterze budynku. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych w natarciu na ognisko pożaru oraz na obronie sąsiedniego budynku aby nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Pracownicy piekarni zdołali opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków. Pożar został opanowany po około dwóch godzinach, jednak prace rozbiórkowe i dogaszanie ukrytych zarzewi ognia z uwagi na konstrukcję budynku trwały do godzin popołudniowych. Ostatni zastęp do swojej jednostki wrócił ok. godziny 16:00.

W działaniach brało udział łącznie 11 jednostek ochrony przeciwpożarowej z JRG nr 1 i JRG nr 2 z Elbląga, OSP Milejewo, OSP Majewo, OSP Łęcze oraz OSP Pogrodzie.

Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

Straż Pożarna w Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register