Specjalna akcja policji. Kierowcy zaskoczeni takimi kontrolami

Kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierowców znalazły się pod szczególnym nadzorem drogówki na terenie całego kraju, w tym także na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego. W trakcie działań pn. „Kaskada” pod lupą mundurowych, rozstawionych na krótkim odcinku są przede wszystkim drogi, na których kierowcy najczęściej nie stosują się do przepisów związanych z prędkością.

Takie kontrole nabierają szczególnego znaczenia z uwagi na trudniejsze warunki na drogach związane ze zróżnicowaną pogodą.

Na przemian upały i deszcze, a także wysoka wilgotność – to trudne warunki na drogach, które wpływają negatywnie na bezpieczeństwo. Wszystko, to w połączeniu z dużym natężeniem ruchu powoduje, że musimy zachować za kierownicą szczególną uwagę i czujność oraz bezwzględnie stosować się do przepisów.

Dlatego policjanci w całym kraju prowadzą działania „Kaskada”. Funkcjonariusze są rozstawieni na odcinku kilku kilometrów i są dużym zaskoczeniem dla kierowców. Szczególne zdziwienie wywołuje nie sam widok policjantów, lecz widok kolejnego patrolu kilkaset metrów dalej. Kierowcy sami podkreślają, że mijając pierwszy patrol uważają, że dalej są już bezkarni.

– Często bywa tak, że kierowca po minięciu radiowozu policyjnego zaczyna zwiększać prędkość, ponieważ wydaje mu się, że dalej nie natrafi na następny patrol. Tym razem jest inaczej. Patrole policyjne są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku, kilkunastu kilometrów metrów natrafiamy na kolejny radiowóz. Dzięki temu szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze się zwiększa – wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. –  W czasie kontroli drogowych policjanci sprawdzają prędkość z jaką poruszają się pojazdy.

Warto zaznaczyć, że niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków, dlatego mundurowi  restrykcyjnie podchodzą do kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość. Kontrolowana jest również trzeźwość kierowców, dokumenty i zezwolenia oraz stan techniczny pojazdów.

W przypadku ujawnienia usterki zagrażającej bezpieczeństwu na drodze policjanci zatrzymują dowody rejestracyjne.

2 komentarze

  • sylwek Reply

    20 sierpnia 2018 at 10:32

    Nikt nie jest zaskoczony jeśli ma yanosika 😀

  • kornelia Reply

    20 sierpnia 2018 at 12:09

    jak widać na załączonym obrazku, bez yanosika nie pojedziesz za daleko…..a tym bardziej zeby trase bez mandatu przejechac

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register