Specjalna akcja policji w naszym regionie

Na drogach Warmii i Mazur od samego rana prowadzone są działania „Prędkość”. Policjanci kontrolują stosowanie się kierujących do przepisów ruchu drogowego i czy przestrzegają obowiązujących limitów. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

W piątek (19.04.2024 r.) od samego rana na Warmii i Mazurach są prowadzone działania “Prędkość”. Policjantów z drogówki można spotkać na wielu ciągach komunikacyjnych w naszym regionie, zarówno na drogach krajowych, jak i lokalnych.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji. Kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Uwzględniamy szczególnie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Szczególnym nadzorem obejmowane są przejścia dla pieszych, w pobliżu których również weryfikowana jest prędkość kierowców.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy o zachowanie rozsądku do wszystkich kierowców! Niestosowanie się do ograniczeń prędkości może przynieść poważne skutki. Brawura, agresywne zachowania na drodze i pośpiech są najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych. Wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze mamy my sami. Pamiętajmy, że wsiadając „za kółko” bierzemy odpowiedzialność za siebie i innych.

Dzisiejsze działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register