Spór o Górę Chrobrego. Radny PiS: Nie będziemy brali udziału w „spektaklu prezydenta”!

Wczoraj informowaliśmy o tym, że prezydent Witold Wróblewski powołał specjalny zespół, którego celem ma być analiza ewentualnego przejęcia przez Miasto infrastruktury narciarskiej na Górze Chrobrego. Radny PiS ostro podsumowuje takie działania: „Nie będziemy brali udziału w tym spektaklu”.

Problem Góry Chrobrego jest niewątpliwie trudny do rozwiązania. Przede wszystkim z ekonomicznego punktu widzenia. Niewątpliwie ten obiekt i jego infrastruktura są w naszym mieście potrzebne – chociażby z tego względu, że jest na to zapotrzebowanie ze strony mieszkańców i turystów. Trzeba jednak uwzględnić fakt, że nie tylko narciarze chcą korzystać ze stoku. Również rodzice z dziećmi na sankach. Z tym był do tej pory problem.

Miasto może przejąć obiekt, w rozsądnej kwocie i przy gruntownej analizie zasad jego dalszego funkcjonowania. Trzeba to jednak tak zrobić, aby Góra Chrobrego nie generowała zbyt dużych kosztów utrzymania dla budżetu miasta. Najlepszym rozwiązaniem byłby model partnerstwa publiczno-prywatnego ze spółką prywatną. To jednak wymaga współdziałania prezydenta miasta i radnych miejskich. Można domyślać się, że taki jest cel powołania tego zespołu.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/prezydent-powolal-specjalny-zespol-miasto-dazy-do-przejecia-gory-chrobrego/

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że radni Prawa i Sprawiedliwości nie wejdą w skład powołanego przez prezydenta Witolda Wróblewskiego zespołu w sprawie ustalenia wartości nakładów niezbędnych do funkcjonowania stacji i stoków narciarskich na Górze Chrobrego.

Tak decyzję i fakt powołania przez prezydenta zespołu komentował na koncie na facebooku radny PiS Rafał Traks:

„Prawo i Sprawiedliwość niejednokrotnie mówiło o transparentności działań. Dziś prezydent powołuje zespół, w którym są jego przedstawiciele i koalicjanci. Nie będziemy brali udziału w tym spektaklu, gdzie prezydent na siłę chce rękoma radnych przejąć majątek od PT Góra Chrobrego. Brak jest jakiejkolwiek analizy. Nie ma żadnej informacji. Góra Chrobrego winna funkcjonować, ale miasto nie jest od tego by spłacać błędnie podjęte decyzje” – komentuje radny.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register