Sportowe zmagania na Dolince

Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” stała się areną sportowej rywalizacji. Podczas pierwszej edycji wakacyjnych zawodów pływackich, liczna grupa dzieci walczyła o pamiątkowe medale i słodkie nagrody. Było mnóstwo emocji i przede wszystkim dobrej zabawy.

Impreza na Dolince była jedną z atrakcji, przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w ramach tegorocznych wakacji. Do zawodów zgłosiło się prawie 60 uczestników, którzy wystartowali w różnych kategoriach wiekowych. Zmagania toczyły się oddzielnie dla chłopców i dziewczynek, w wieku od 6 do 15 lat. Udział w zawodach pływackich był bezpłatny.

Każda z osób ścigała się na tym samym dystansie. A była to jedna długość basenu sportowego. Podczas zawodów nie mierzono czasu, bo tego dnia zamiast rywalizacji i walki o miejsca na podium najważniejsza była zabawa.

Po przypisaniu numerów startowych, namalowanych na ramionach, nastąpiło uroczyste rozpoczęcie zawodów. Na starcie, jako pierwsze, stanęły dziewczynki. W późniejszej części imprezy rywalizowali ze sobą chłopcy. Wodne ściganie toczyło się według wieku. Najpierw najmłodsi, a potem najstarsi.

Instruktorzy i ratownicy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem imprezy. Każde dziecko mogło skorzystać również z pomocy sprzętu, który ułatwiał pływanie. Mowa tu o specjalnych deskach czy makaronach.

Radość z przepłynięcia dystansu udzielała się uczestnikom. A ta była jeszcze większa, po otrzymaniu pamiątkowego medalu. Każde dziecko dostało nagrodę, która nie tylko doceniała wysiłek, ale i zachęcała do kolejnych aktywności sportowych. – Było fajnie. Bardzo lubię pływać, dlatego chciałam wziąć udział w zawodach. Chętnie wystartuję w kolejnych – mówiła Ania, jedna z uczestniczek imprezy.

Po sportowych zmaganiach dzieci chętnie skorzystały z czasu wolnego i wesoło pluskały się w wodach basenu. W nagrodę za udział otrzymały dodatkowo słodkie upominki. Najmłodsi będą mieli się czym pochwalić.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register