Sposoby personalizacji albumów

Istnieje sporo sposobów na to, aby twój album wyglądał wyjątkowo i był czymś bardzo osobistym. Jeśli chcesz nadać mu personalnego charakteru możesz ozdobić okładkę lub strony stosownym nadrukiem w postaci tekstu jak i grafiki.  Jest to możliwe, dzięki metodzie nadruku UV i grawerowania laserowego. Techniki te dają różnorodne i zachwycające efekty. Warto je poznać, zdecydujecie się na udekorowanie okładki.

Nadruk UV – jest to bardzo nowoczesna metoda, w której wykorzystuje się promieniowanie elektromagnetyczne oraz tusze, które utwardzają się podczas wspomnianego promieniowania. Pozwala na trwałe umieszczenie grafiki na wybranej powierzchni. Jedną z największych zalet tej techniki jest to, że pozwala stworzyć obrazki w intensywnych barwach, które nie poddają się upływającemu czasu i nie blakną. Dodatkowo są wyjątkowo trwałe. Grafiki osiągane tą metodą są bardzo szczegółowe.

Jest to możliwe dzięki temu, że drukarki UV wykorzystują nie tylko tusze i tonery w kilku podstawowych kolorach, ale również podkład, lakier i sporo tuszy w pośrednich, nieoczywistych barwach. Dzięki temu można za ich pomocą wykonać grafikę nie tylko na białej powierzchni, gdyż nie am ryzyka zniekształcenia pigmentu.

Grawerunek z użyciem lasera – polega na grawerowaniu na powierzchni wzoru za pomocą wiązki. Z jej pomocą można stworzyć bardzo skomplikowane i szczegółowe wzoru nawet na materiale którym jest drewno czy tworzywo sztuczne. Laser niestety nie graweruje na metalowych powierzchniach. Co ważne do jego wykonania nie trzeba używać tuszy i tonera, które są niezbędne do podczas metody UV. Grawer wykonany laserem jest niezwykle trwały i nie podlega modyfikacją bez użycia lasera. Kolor grafiki i napisów stworzony tą metodą w całości zależy od barwy obrabianego materiału. W tej metodzie jest mniejszy wybór pigmentacji więc niektórzy uzupełniają grawerunek wysokiej jakości farbami.

Technika grawerowania laserowego jest niezwykle efektowna, odznacza się niesamowitą dokładnością oraz jest bardzo trwałą metodą znakowania przedmiotów w tym przypadku drewnianych albumów (koniecznie sprawdź jak prezentują się takie albumy na Carpentry Shop). Polega to na wypaleniu przez promień lasera odwzorowywanego kształtu w twardych przedmiotach. Technika ta uniemożliwia stosowania palety kolorów, ale przedmioty grawerowane laserowo są niezwykle eleganckie oraz szlachetne. Do głównych zalet tej metody należą:

  • niezaprzeczalna precyzja – dzięki sterowaniu przez komputer wiązka lasera tworzy nawet najbardziej skomplikowane logotypy i jest wykonana z niezwykłą precyzją.
  • zachowanie identycznego znakowania – nowoczesny laser sprawia, że artykułu, które mają być znakowane będą wyróżniały się identyczną aplikacją,
  • niezwykła trwałość – aplikowany wzór staje się wypukły, dzięki czemu jest odporny naścieranie i jednocześnie wytrzymały.
  • szybkość – umożliwia znakowanie dużej ilości w krótkim czasie,
  • rozmiar – dzięki tej metodzie grawerunek można nanieść na dowolnym rozmiarze, do mikroskopijnego aż do dużego.

Grawer laserowy ma tą przewagę nad drukiem UV, że praktycznie nie da się usunąć bez zniszczenia powierzchni, na której jest. Laser jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, dzięki czemu można tworzyć skomplikowane wzory. Nie trzeba toneru, tuszu i farb. Użycie lasera pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów w postaci tekstów, ornamentów, piktogramów i grafiki jednokolorowej.

Zarówno nadruki jak i grawerowanie zapewniają wyjątkową jakość i różnią się tylko w zależności od tego, co chce się osiągnąć.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register