Spraw, by Twój taras był doskonałym miejscem wypoczynku

Możliwie obszerny taras to jeden z częstych wyborów wśród inwestorów cieszących się przy wznoszeniu budynku dużą swobodą. Docenimy go od razu, gdy tylko nadejdą ciepłe wiosenne dni i potrzeba całkowitego izolowania się od warunków zewnętrznych ustąpi. Możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie w znakomitym komforcie gwarantowanym przez bliskość zapewniającego wszelkie niezbędne wygody wnętrza ale także dużą powierzchnię jest tym, czego pozazdrościć mogą lokatorzy mieszkań wyposażonych jedynie w balkon.

Dobrze zaaranżuj przestrzeń

Sposób, w jaki postąpimy z tarasem może być różny i zależy oczywiście od naszych oczekiwań i funkcji, jakie w związku z nimi będzie miał on pełnić. Dla jednych jest to rodzaj przedłużenia wnętrza, mającego do niego nawiązywać rozwiązaniami estetycznymi i stanowić z nim spójną całość. Inni zaś chcą z niego uczynić przestrzeń radykalnie od niego odmienną, pozwalającą odciąć się od otoczenia, w którym spędzamy czas na co dzień.

Niezależnie od podejścia, za każdym razem będzie to oznaczało konieczność stawienia czoła pewnym wyzwaniom. Zastosowane rozwiązania muszą wszak łączyć zapewnienie komfortu z odpornością na czynniki pogodowe. Weźmy pod uwagę to, w jaki sposób nasz taras jest zorientowany. W przypadku skierowanego na północ, trzeba liczyć się z większą ilością wilgoci i chłodem, a także mniejszym nasłonecznieniem. Inaczej z południowym – tam będzie szybko ulegał nagrzewaniu i osuszaniu a także intensywnemu oddziaływaniu promieni słonecznych. Trzeba to mieć na uwadze dobierając rośliny. Na południu dobrze poradzi sobie bluszcz czy paprocie. Na północy zaś np. pelargonie. Odpowiednio dobrane powinny być meble. Wybierając tapicerowane trzeba się rzecz jasna liczyć z koniecznością ich chowania – pomyślmy o tym zawczasu, może to być wszak utrudnione ze względu na ilość miejsca we wnętrzu.

A może tak go zabudować?

 Gdy po tygodniu ciężkiej pracy chcielibyśmy odpocząć na tarasie, a przez cały weekend możemy jedynie bezradnie patrzeć przez okno jak tonie on w deszczu, z pewnością będziemy poszukiwali optymalnych rozwiązań tego problemu. Najprościej go po prostu zadaszyć, co w pewnym stopniu uniezależnia nas od pogody i nawet jeśli jej gwałtowna zmiana odbierze nam ochotę na spędzanie na nim czasu, to przynajmniej nie zmusi nas do bardzo pospiesznej zmiany miejsca. Coraz większą popularnością cieszy się jednak pełna zabudowa tarasu, jaką oferuje na naszym rynku np. firma BTM-Eurolinx. Przeszklona konstrukcja sprawia, że możemy zupełnie nie martwić się panującymi na zewnątrz warunkami, a jednocześnie nadal cieszyć się dostępem naturalnego światła. To główna zaleta tego typu rozwiązania, dająca mu przewagę nad większością zadaszeń niosących ze sobą ryzyko nadmiernego zaciemnienia. Ze względu na szczelność mamy także dużo większą swobodę w aranżacji wnętrza.

Trzeba jedynie zadbać o to, by wykonaniem takiej zabudowy zajęli się odpowiednio doświadczeni fachowcy, którzy poprzedzą swoją pracę wykonaniem projektu dostosowanego do wymagań konkretnej przestrzeni.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register