Sprawca śmiertelnego wypadku jednak w areszcie

35-latek, który śmiertelnie potrącił mężczyznę na Modrzewinie jednak w areszcie. Wcześniej policja wnosiła o dozór policyjny dla niego. Prokuratura Rejonowa w Elblągu skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Jak informuje Dziennik Elbląski Prokuratura Rejonowa w Elblągu uznała, że w tej sprawie trzeba zastosować surowszy środek zapobiegawczy. Wystąpiła do Sądu Rejonowego w Elblągu o tymczasowe aresztowanie 35-latka na trzy miesiące. Sąd uwzględnił ten wniosek.  Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym po pijanemu grozi do 12 lat więzienia.

Do tego tragicznego wypadku doszło (24 listopada) około godziny 7.00 na al. Jana Pawła II w Elblągu. Ze wstępnych ustaleń policjantów miało to miejsce na oblodzonej jezdni. 49-letni kierowca fiata siena wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z kierowcą hondy. Po stłuczce wysiadł z auta, by ustawić trójkąt ostrzegawczy.

Wówczas został potrącony przez nadjeżdżające bmw od strony miasta, którym kierował nietrzeźwy 35-latek. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca fiata zginął na miejscu.

Z kolei kierowca hondy accord oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili gdzie przebywa i zbadali go alkotestem. Mężczyzna był trzeźwy. Z kolei 35-latek z bmw, które śmiertelnie potrąciło 49-latka trafił do aresztu. Jak wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

Po tej informacji elblążanie nie kryli oburzenia na fakt, że mężczyzna, który jadąc samochodem pod wpływem alkoholu zabił człowieka, nie znalazł się w areszcie. Wystarczy bowiem prześledzić tego typu informacje z Polski aby zorientować się, że z reguły sprawca takiego czynu ląduje za kratkami.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/zabil-czlowieka-nie-trafil-do-aresztu-policja-wnioskowala-o-dozor/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register