Sprawcy strzelaniny w Elblągu skazani

Sądowy finał głośnej strzelaniny w Elblągu. Oskarżeni zostali uznani za winnych postrzelenia dwóch mężczyzn. Rafał Sz. został skazany na siedem lat, a jego partnerka Dominika Z. na trzy lata. Wyrok jest nieprawomocny – informuje TVP Olsztyn.

Sąd Okręgowy w Elblągu nie miał wątpliwości. Oskarżonych uznał za winnych zarzucanych czynów. Do zdarzenie doszło trzy lata temu. Według ustaleń prokuratury na ulicy Kosynierów Gdańskich w Elblągu Rafał Sz. z broni palnej strzelał do dwóch braci. 20- i 30- latek z ranami postrzałowymi nóg trafili do szpitala. Przeżyli. Rafałowi Sz. towarzyszyła Dominika Z., jego partnerka.

Z wyjaśnień mężczyzny wynikało, że poszkodowani wcześniej nękali jego i kobietę. Byli w konflikcie. Z jednym z nich skazany był w więzieniu. Taka była też jego linia obrony. Rafał Sz. twierdził, że działał w obronie własnej.

Zdaniem prokuratury mężczyzna miał działać z zamiarem usiłowania zabójstwa. Do takiej interpretacji nie przychylił się sąd okręgowy, który orzekł, że para działa z “zamiarem ewentualnym ciężkiego uszkodzenia ciała”.

Skazani muszą zapłacić także na rzecz jednego z poszkodowanych po 15 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Trwa proces osób oskarżonych o strzelaninę w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register