Sprzątanie dużych powierzchni – jak je zoptymalizować?

Miejsca, w których znajdują się punkty handlowo-usługowe lub obiekty magazynowe wymagają częstego sprzątania. Musi ono być skuteczne, a przy tym jak najmniej uciążliwe dla odwiedzających je klientów. Zobacz, jak zoptymalizować sprzątanie w takim obiekcie!

Utrzymanie czystości w dużych obiektach jest bardzo ważne. Takie działania zapewniają bezpieczeństwo i higienę, a także ułatwiają pracę. Na czystość punktów handlowych czy usługowych zwracają uwagę także klienci – jest ona wizytówką firmy. Dlatego, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają sprzątanie w takich miejscach. Które z nich będą najlepsze?

Maszyny czyszczące podłogi – jakie mają zastosowanie?

Powierzchniami, które wymagają częstego mycia w takich miejscach, są podłogi. Aby na bieżąco usuwać z nich wszystkie zabrudzenia, często stosuje się maszyny czyszczące. Są one bardzo popularne szczególnie w miejscach takich jak sklepy, hurtownie, galerie handlowe, obiekty sportowe oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bieżące sprzątanie dużych powierzchni.

Taki sprzęt dostępny jest w różnych kategoriach. Do sprzątania można użyć zamiatarek, szorowarek, froterek, a także zaawansowanych automatów czyszczących. Mogą być obsługiwane ręcznie – takie sprzęty są zasilane baterią lub wymagają podpięcia kabla. Większe urządzenia dostępne są jako maszyny samojezdne, ze stanowiskiem dla operatora. Bardzo wydajnym sprzętem, sprawdzającym się szczególnie na dużych powierzchniach, są urządzenia autonomiczne, które mogą pracować w trybie manualnym, lub bez konieczności obsługi człowieka.

Maszyny czyszczące w obiektach wielkopowierzchniowych – dlaczego to się opłaca?

Korzystanie z takich rozwiązań pozwala zoptymalizować prace porządkowe. Ułatwiają one skuteczne czyszczenie podłóg na bieżąco, w miarę potrzeb. Są też bardzo wygodne, zarówno dla operatorów, jak i klientów czy pracowników – podłoga oczyszczona w taki sposób nie wymaga długiego schnięcia, mycie nie powoduje więc wyłączenia z użytku części obiektu.

Istotnym aspektem jest także zapewnianie odpowiedniego poziomu higieny, który jest szczególnie ważny w przypadku sklepów oferujących produkty spożywcze, czy punktów gastronomicznych. Zastosowanie maszyn sprzątających pozwala często zredukować koszty związane z zakupem środków czyszczących – dzięki automatyzacji można zużywać ich mniej niż w przypadku tradycyjnego, ręcznego mycia podłóg.

Jak duże obiekty można sprzątać w ten sposób?

Przy pracy maszyn sprzątających opłacalność rośnie wraz z wielkością powierzchni i częstotliwością jej mycia. Uważa się, że tego typu rozwiązania można rozważyć, już w przypadku obiektów, w których powierzchnia wymagająca czyszczenia przekracza 50 m2. W zależności od potrzeb można wybrać urządzenia o różnej wydajności i dodatkowych funkcjach.

Ze względu na liczne korzyści, maszyny sprzątające używane są w dużych sklepach, w halach sportowych, czy magazynach. Stosuje się je także w różnych zakładach pracy oraz miejscach użyteczności publicznej jak np. lotniska, dworce, biura, hotele czy placówki ochrony zdrowia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register