Sprzeczka bezdomnych w Elblągu zakończyła się w sądzie

W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu toczy się śledztwo przeciwko podejrzanemu Maciejowi J., któremu zarzuca się to, że w dniu 17 maja 2021 roku w Elblągu usiłował dokonać zabójstwa swojego znajomego.

Jak wynika z dokonanych w przedmiotowej sprawie ustaleń do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w budynku znajdującym się przy ulicy Mickiewicza zajmowanym przez osoby bezdomne w trakcie awantury do jakiej doszło pomiędzy sprawcą a pokrzywdzonym.

Zarówno sprawca zdarzenia, jak również pokrzywdzony byli osobami bezdomnymi. Ze wstępnych ustaleń dokonanych w sprawie wynika, że wskazany wyżej podejrzany prawdopodobnie zadał pokrzywdzonemu, metalowym przedmiotem, szereg uderzeń w głowę, w efekcie czego spowodował u niego powstanie urazu czaszkowo – mózgowego stanowiącego bezpośrednie zagrożenie dla jego życia. Śmierci pokrzywdzonego zapobiegło szybkie udzielenie mu niezbędnej pomocy medycznej przez Pogotowie Ratunkowe oraz lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

W efekcie podjętych w sprawie działań doszło do zatrzymania sprawcy zdarzenia przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Po wykonaniu z udziałem podejrzanego niezbędnych w sprawie czynności procesowych Prokurator Rejonowy w Elblągu skierował wniosek o zastosowanie wobec niego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania, który został uwzględniony przez sąd.

Zatrzymanemu w sprawie sprawcy za popełnienie zarzucanego mu czynu grozi bardzo surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualnie w sprawie realizowane są dalsze niezbędne czynności procesowe zmierzające do kompleksowego wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register