Sprzedawał podrobione leki na potencję

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na Pradze Północ zabezpieczyli 64 sztuki tabletek podrabianych leków na potencję oraz 17 saszetek z żelem znanych marek firm farmaceutycznych. Nielegalne produkty w cenie 20 i 25 złotych oferował do sprzedaży Artur D. 59-latek został zatrzymany przez policjantów. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejne działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej były skierowane przeciwko osobom trudniącym się procederem nielegalnego handlu podrabianymi lekami. Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z pawilonów na terenie dzielnicy dochodzi do handlu lekami na potencję z zastrzeżonymi znakami towarowymi, które zgodnie z prawem rozprowadzane są tylko przez uprawnione do tego hurtownie, a następnie apteki. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co takiego ma w “ofercie handlowej” mieszkaniec Warszawy. Udali się pod wskazany adres.

Na sklepowym zapleczu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 64 sztuki tabletek i 17 saszetek żelu na potencję. Artur D. został zatrzymany. Późniejsza opinia osoby reprezentującej interesy poszkodowanej firmy farmaceutycznej potwierdziła fakt, że oferowane do sprzedaży po 20 i 25 złotych pigułki to podróbki.

Podejrzanemu za wprowadzanie do obrotu gospodarczego produktów leczniczych oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi, zgodnie z przepisami ustawy o prawie własności przemysłowej oraz ustawy o prawie farmaceutycznym grozi do 2 lat więzienia oraz kara grzywny.

 

źródło: policja.wa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register