Sprzęt budowlany do wynajęcia. Co warto wiedzieć?

Szykujesz się do remontu domu lub mieszkania? Nie chcesz wynajmować ekipy budowlano-remontowej i prace chcesz zrobić sam? Jeśli tak, to warto wiedzieć, że nie musisz kupować niezbędnego sprzętu, który później będzie tylko zalegał w Twoich pomieszczeniach. Wiele różnych urządzeń możesz z powodzeniem wypożyczyć.

Przy większych pracach budowlanych warto wynająć profesjonalną ekipę budowlaną. Drobniejsze rzeczy można wykonać samodzielnie – natomiast potrzebny sprzęt budowlany można z powodzeniem wynająć.

Oszczędzasz w ten sposób środki na jego zakup – często bowiem będzie to jednorazowy użytek takich urządzeń. Przecież po zakończonym remoncie czy budowie nie będziesz już potrzebował zagęszczarki spalinowej, minikoparki, wciągarki, o rusztowaniach nie wspominając.

Co możemy wynająć planując remont domu lub mieszkania?

Na rynku funkcjonują profesjonalne wypożyczalnie sprzętu budowlanego, gdzie na wynajmujących czeka bogaty asortyment wszystkiego, co może usprawnić roboty.

Jeśli musisz zrobić wykop na swoim terenie, możesz wynająć koparkę wraz z operatorem. Dużą popularnością cieszą się minikoparki, bo są ekonomiczne w eksploatacji i wygodne w obsłudze. Łatwo też nimi manewrować na niedużej działce. Sprzętem, którego obsługa też wymaga pewnego przygotowania, są miksokrety, czyli urządzenia do mieszania i podawania zaprawy, z której wykonywany jest podkład podłogowy. Taki sprzęt również możesz wynająć.

Jeśli chcemy wykończyć taras czy łazienkę decydujemy się na wynajęcie dużych gilotyn do płytek ceramicznych. Możemy również wynająć podnośniki do płyt g-k i wózki, które będą przydatne podczas rozładunku materiałów lub w trakcie prowadzonych przeprowadzek.

Wynająć możemy również dość kosztowne, ale bardzo przydatne maszyny spalinowe, takie jak: zagęszczarki do gruntu i kostki brukowej, wibratory do zagęszczania betonu, piły łańcuchowe, agregaty malarskie i tynkarskie.

Warto też wiedzieć o możliwości wynajęcia dużych agregatów prądotwórczych przydatnych wówczas, gdy na naszej działce budowlanej nie ma jeszcze doprowadzonej sieci elektrycznej.

W wypożyczalniach sprzętu budowlanego można też znaleźć praktycznie każde elektronarzędzie – od akumulatorowej wkrętarki począwszy. Dużym powodzeniem cieszą się młotowiertarki, szlifierki kątowe, piły, szlifierki i frezarki do betonu, pilarki stołowe, pilarki i szlifierki do płytek ceramicznych bądź kamiennych, betoniarki, mieszarki do zapraw, szlifierki do spoin gipsowych (tak zwane żyrafy), wciągarki, spawarki, myjki ciśnieniowe, a nawet profesjonalne odkurzacze budowlane.

Do wynajęcia mamy również szeroki wybór rozmaitych rusztowań, które również przydadzą się przy remoncie naszego domu. Rusztowania będą potrzebne podczas murowania ścian, ocieplania i tynkowania domu oraz w trakcie budowy i wykańczania dachu. Czasem niewielkie rusztowania przestawne wynajmowane są tylko po to, aby wygodnie przyciąć żywopłot wokół posesji albo oczyścić rynny z nagromadzonych liści.

Jakie dokumenty są potrzebne do wynajmu sprzętu budowlanego?

Klient indywidualny w wypożyczalni sprzętu budowlanego z pewnością będzie musiał okazać dowód osobisty. Niektóre wypożyczalnie wymagają również drugiego dokumentu ze zdjęciem lub trzech ostatnich rachunków za telefon czy prąd. Z pewnością będzie również wymagana wpłata kaucji zabezpieczającej za wypożyczony sprzęt budowlany.

Jeśli sprzęt budowlany wynajmuje przedsiębiorstwo, będzie potrzebny dokument rejestrujący firmą oraz dane podmiotu do wystawienia faktury.

Planując wynajem dużego sprzętu budowlanego, warto posiadać również samochód z przyczepą. Bez tego nie dowieziesz na budowę zagęszczarki, rusztowań, ogrodzenia, betoniarki ani minikoparki.

Sprzęt budowlany wynajmujemy na doby lub godziny – w zależności od polityki wynajmu prowadzonej przez wypożyczalnię. Sprzęt specjalistyczny, wymagający odpowiednich umiejętności, możemy wynająć wraz z pracownikiem, który wykona dla nas konkretną usługę.

Jeśli prowadzisz wypożyczalnię sprzętu budowlanego lub remontowego, możesz teraz bezpłatnie dodać swoje oferty ze zdjęciami do portalu wynajmij24.pl.

Możesz to łatwo i szybko zrobić tu: https://wynajmij24.pl/login

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register