Środowiskowy Hufiec Pracy w Elbląg wspiera młodzież

Środowiskowy Hufiec Pracy w Elblągu od lat wspiera młodzież, która z różnych przyczyn, ma trudności z ukończeniem szkoły w normalnym trybie nauki. Przez ten czas wielu absolwentów uzyskało świadectwa i dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Działalność Hufca to nie tylko nauka, ale również zajęcia w świetlicy środowiskowej, wychowanie, doradztwo zawodowe, przedsięwzięcia sportowe, rekreacyjne i kulturalne. Udział w międzynarodowych projektach w ramach programu Erasmus+ umożliwia zdobycie doświadczenia, certyfikatu Europass – Mobilność, oraz rozwój kompetencji językowych.

To niezwykle wartościowe umiejętności dla młodych ludzi, często pochodzących z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym i bezrobociem. Stanowią atut na początku ich drogi zawodowej i pomagają odnaleźć się na wymagającym rynku pracy.

Po reformie edukacji młodzież od 15 do 18. roku życia wciąż będzie miała możliwość  ukończenia szkoły z równoczesnym przyuczeniem do zawodu. Prowadzimy nabór do klas II/III gimnazjum oraz  do VII klasy szkoły podstawowej (dawna klasa I gimnazjum). Szczegółowe informacje można otrzymać pod nr tel. 55 233 20 38 albo w siedzibie ŚHP, przy ulicy Junaków 5.

Nie zwlekaj! Pomyśl już dziś o przyszłości!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register