Stan wody w rzece Elbląg podnosi się dramatycznie. Wiatr wyrządza szkody /zdjęcia/

Woda w rzece Elbląg niebezpiecznie się podnosi. Poziom dochodzi już do stanu alarmowego. W wielu miejscach już wylewa. Rośnie również stan wody w rzece Kumieli.

Na Wybrzeżu obowiązuje ostrzeżenie trzeciego – najwyższego stopnia. To nie jedyne miejsce, gdzie wiatr może być niebezpieczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla wszystkich województw.

W całej Polsce Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. W niektórych regionach, utrudnienia będą utrzymywać się do poniedziałku. W kilku regionach obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia.

W ciągu dnia powieje umiarkowany i dość silny wiatr z kierunku zachodniego. Na zachodzie, południu i Wybrzeżu porywy będą silne, osiągną nawet do 80-100 km/godz., w górach powyżej 100 km/h.

Rośnie poziom wód w naszych rzekach: Elbląg i Kumieli. Centrum Zarządzania Kryzysowego w Elblągu twierdzi, że na bieżąco monitoruje sytuację w naszym mieście.

Silny wiatr powoduje również szkody w naszym mieście. Obecnie strażacy starają się zabezpieczyć uszkodzone rusztowanie przy budynku na ul. Wiejskiej.

IMAG0189

Jeśli nie musicie, nie wychodźcie dziś z domu.

Fot. Damian Suliński

no images were found

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register