Stolica nie będzie miała Strefy Kibica

Wkrótce rozpoczyna się UEFA EURO 2016 – wielkie święto fanów footballu i nadzieja na sukces reprezentacji Polski. Warszawa czerpiąc doświadczenia z mistrzostw sprzed czterech lat, pragnęła zapewnić kibicom wspólne oglądanie i przeżywanie meczów w strefie kibica na pl. Defilad. Jednak strefy kibica  nie będzie.

Fani sportu liczyli na zbliżające się sportowe emocje we wspólnym gronie – w Strefie kibica. Emocje podczas rozgrywek warto dzielić z innymi kibicami. Tym bardziej, że wszyscy pamiętamy strefę kibica z 2012 roku biało-czerwoną od strojów i szalików. Choć wtedy naszym się nie udało, w pamięci warszawiaków i gości pozostał niezwykły entuzjazm i radość z bycia razem.

Niestety w tym roku terminy meczów oraz organizacja strefy kibica w centrum Warszawy, spotyka się w czasie z największym w historii naszego miasta i kraju wydarzeniem – szczytem NATO. Zjazd w Warszawie przywódców i przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego będzie miał  miejsce 8 i 9 lipca, jednak przygotowania do zabezpieczenia tego wydarzenia rozpoczną się dużo wcześniej. Planowana strefa kibica na pl. Defilad miała działać do 10 lipca.

Miasto po konsultacji ze służbami mundorowymi i analizie możliwości logistycznych oraz konieczności zapewnienia bezpieczeństwa, podjęło decyzję, że nie będzie organizowana Strefa Kibica na Placu Defilad. Zostanie nam oglądanie Euro 2016 w lokalnych barach lub ze znajomymi w domach.

źródło: um.warszawa.pl, foto: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register