Stolica rozkwitnie na lato za 1,3 mln zł

Zarząd Oczyszczania Miasta udekoruje w tym roku Warszawę ponad pół milionem kwiatów. Aranżacje zmieniane są trzy razy w roku. W lecie zakwitnie ponad 330 tysięcy kwiatów, ich posadzenie i pielęgnacja do jesieni to koszt około 1,3 mln zł.

Rozpoczęło się właśnie sadzenie 330 tysięcy kwiatów i roślin ozdobnych.  Udekorują one rabaty na rondach, placach oraz w parkach, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta. Wśród sadzonych kwiatów są nie tylko popularne aksamitki, begonie oraz pelargonie, ale również tytoń ozdobny i czerwonolistne bataty, które pojawią się w Ogrodzie Saskim. W parku Ujazdowskim zakwitną celozje, w parku Praskim różnokolorowe szałwie, a na Polu Mokotowskim wysokie werbeny patagońskie.

Zaskoczą Was także kwietne niespodzianki – trzy wyjątkowe rabaty. Pierwsza, przy pl. Na Rozdrożu nad Trasą Łazienkowską, będzie nawiązywać do budżetu partycypacyjnego. Z kwiatów ułożony zostanie niebieski trybik znany z logotypu budżetu. Drugi kwietnik, przy skrzyżowaniu ul. Banacha z ul. Żwirki i Wigury, dedykowany zostanie wolontariatowi miejskiemu. Trzecia specjalna rabataprzy ul. Myśliwieckiej powinna spodobać się fanom Legii Warszawa. Z okazji stulecia klubu na kwietniku zagoszczą biało-zielono-czerwone barwy.

źródło: zom.waw.pl

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register