Stolica wyda 350 tys. zł na edukację kulturalną

Dzięki środkom z Funduszu Animacji Kultury, który jest realizowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej 2015-2020, w tym roku zostanie przeprowadzonych 38 projektów na kwotę 350.000 zł.

Koordynatorem Funduszu jest stołeczne Biuro Kultury i Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do spraw edukacji kulturalnej. W zeszłym roku środki z Funduszu Animacji Kultury w kwocie 139.000 zł zostały wykorzystane na wsparcie zespołów amatorskich działających w domach kultury.

W 2016 roku środki przyznawane zostały na trzy zadania:

  • zadanie nr 1 – projekty edukacji kulturalnej jako projekty partnerskie dwóch lub więcej dzielnicowych domów kultury (5 wniosków)
  • zadanie nr 2 – wsparcie zespołów ruchu amatorskiego (22 wnioski)
  • zadanie nr 3 – projekty rewitalizacyjne – kulturalne lub edukacji kulturalnej –  w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku (11 wniosków)

Wybrane projekty mają m.in. na celu wymianę doświadczeń i kompetencji uczestników z różnych dzielnic Warszawy, integrację lokalnych społeczności, czy też zwiększenie uczestnictwa w kulturze mieszkańców obszarów priorytetowych w rozumieniu Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Wybrane projekty zostaną zrealizowane w okresie od 1 lipca do 15 grudnia 2016 r.

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register