Strajk Kobiet organizuje protest w Elblągu!

Podoba ci się jeszcze życie w Polsce? Chcesz by policjant był Ci sędzią? Jak długo pozwolisz sobą pomiatać? Stań z nami i powiedz NIE!!! – apelują przedstawicielki elbląskiego Strajku Kobiet.

Walcz tak jak możesz, dopóki jeszcze możesz. Nie wiemy jak długo. Dziś próbują nas pozbawić jednego z fundamentalnych praw: domniemania niewinności.  Rząd chce odebrać nam prawo odmowy mandatu.
To kolejna pożałowania godna próba pozbawienia nas naszych konstytucyjnych praw.

Nie wiemy jak WY, ale MY nie zostawimy tak tego. Postanowiłyśmy/liśmy zamanifestować nasz sprzeciw, do czego i Was gorąco zachęcamy!!! Jak wszyscy dobrze wiemy, zgromadzenia powyżej 5 osób nie są w obecnych czasach najrozsądniejszym pomysłem. Ale warto jednak dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Zakładamy maseczki na twarz, ciepło się ubieramy i wychodzimy z domu – jeszcze to nam wolno!.

Warto również manifestować swój sprzeciw na łamanie fundamentalnych praw. W końcu to nasze prawa i oto nadszedł czas by o nie zawalczyć.
Nasza propozycja to krótki, zimowy spacer dla zdrowia z zachowaniem dystansu oraz z odpowiednimi transparentami. Pokazaliście już nie raz inwencję twórczą. Pokażcie to znów.

Zapraszamy Was w piątek – 15.01.2021 roku. My spacerujemy z Pl.Słowiańskiego od godziny 18.00 – a Wy???

Dla przypomnienia:
Co przewiduje projekt ustawy? Dotychczas, jeśli policja twierdziła, że popełniłaś/eś wykroczenie i chciała wystawić Ci mandat, można było odmówić i sprawa trafiała do sądu.

Według projektu NIE BĘDZIE MOŻNA JUŻ ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA MANDATU. Jeśli policja będzie twierdzić, że popełniliśmy wykroczenie, musimy przyjąć mandat I ZAPŁACIĆ GRZYWNĘ. Do tej pory kiedy nie zgadzaliśmy się z mandatem i omawialiśmy jego przyjęcia, to policja musiała zebrać dowody w sprawie i wysłać do sądu wniosek o ukaranie. Jeśli ustawa wejdzie w życie, TO MY MUSIMY ODWOŁAĆ SIĘ DO SĄDU.

Według projektu to nie policja ma zbierać dowody przeciwko tobie, lecz ty masz zebrać dowody swojej niewinności. I masz to zrobić w ciągu 7 dni, bo potem tracisz prawo do ich zgłaszania.

O co w niej chodzi? W całej ustawie chodzi o to, aby utrudnić walkę z niesłusznie nakładanymi mandatami. Ta ustawa to nie tylko kij na protestujące kobiety. Równie boleśnie “oberwie” się kierowcom czy spacerowiczom, którzy “zapomnieli” maseczek .

Kiedy wejdzie ustawa w życie to Policja zyskuje wielką władzę, otrzymuje uprawnienie do nakładania kary. Od tej kary możesz się odwołać, ale to ty musisz zebrać dowody swojej niewinności, a nie jest to łatwe. W międzyczasie musisz zapłacić grzywnę, którą dopiero później sąd może uznać za niesłuszną. A jeśli walczyłeś o swoje prawa i wniosłeś odwołanie, może cię spotkać przykra niespodzianka i wyższa kara w samym sądzie w przypadku przegranej sprawy.

Więcej:
https://www.facebook.com/events/426137288506161

1 komentarz

  • Patryk Reply

    22 lutego 2021 at 18:06

    Życie w Polsce nigdy nie należało do prostych. Szczególnie dla szarych obywateli. W czasach pandemii jest tylko gorzej. Pytanie ile potrwa stan pandemii oraz ilu przedsiębiorców go wytrzyma!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register