Strajk trwa. Tramwaje nie jeżdżą a prezydent powołuje speckomisję

Tramwajarze nie ugięli się. Dziś tramwaje nie wyjechały na elbląskie torowiska i rozpoczął się strajk. Protestujący domagają się podwyżki płac o 500 zł oraz zmian w kursowaniu komunikacji tramwajowej. Prezydent Wróblewski analizuje sytuację i powołuje speckomisję, która ma poszukać środków finansowych dla związkowców.

Kiedy tramwaje wrócą na elbląskie torowiska? Tego na razie nie wiadomo. Pewne jest, że strajkujący pracownicy spółki Tramwaje Elbląskie są zdeterminowani by uzyskać zakładany cel.

Na razie więc tramwajarze okupują siedzibę firmy i nie przystępują do pracy. Zamiast tramwajów, po ich trasach kursuje komunikacja autobusowa natomiast prezydent miasta Witold Wróblewski już zdążył się zorientować, że tym razem na obietnicach się nie skończy i tramwajarze bez konkretów do pracy nie wrócą.

W związku z tym służby prasowe prezydenta wydały właśnie komunikat:

„W związku z rozpoczętym dziś strajkiem w spółce Tramwaje Elbląskie  pragniemy zapewnić, że zależy nam na jak najszybszym rozwiązaniu sporu, który bezpośrednio uderza w mieszkańców naszego miasta. Od piątku w sposób ciągły działa sztab kryzysowy, którego zadaniem było zorganizowanie komunikacji zastępczej na czas strajku, a także analiza możliwości finansowych żądań związkowców.

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne posiedzenie sztabu, podczas którego omówiono działającą od rana komunikację zastępczą. Jak wynika z informacji dyrektora ZKM działa ona sprawnie i nie ma w tej zastrzeżeń ze strony mieszkańców. Podczas posiedzenia Prezydent polecił również powołanie zespołu, który wnikliwie przeanalizuje koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej”.

2 komentarze

  • Asia Reply

    19 lutego 2020 at 07:13

    Co tu debatować usunąć firmę trwają i problem rozwiązany autobusy i Taxi starczą

  • Asia Reply

    19 lutego 2020 at 07:14

    Co tu debatować usunąć firmę trwają i problem rozwiązany autobusy i Taxi starczą

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register