Strażacy apelują do elblążan!

Apelujemy do Państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej interwencji (a przebywacie na kwarantannie czy też macie objawy zarażenia koronawirusem COVID-19) poinformujcie o tym dyspozytora podczas zgłoszenia. Może on zadać kilka pytań związanych z aktualnym zagrożeniem.

Posiadamy oczywiście odpowiednie procedury pozwalające zabezpieczyć się przed zarażeniem ale dodatkowa informacja o tym jeszcze bardziej pomoże wyeliminować niepotrzebne ryzyko. Różnie ludzie mogą myśleć na kwarantannie (np. że pozostawieni są sami sobie), proszę się nie obawiać pomożemy wszystkim, tak jak czyniliśmy to do tej pory. Prosimy poinformować o kwarantannie dyspozytora i dodatkowo strażaków przybyłych na miejsce zdarzenia.

Tam, gdzie to możliwe, informacja ta pozwoli nam skutecznie przygotować się do akcji. Jeden zarażony strażak wyklucza czasowo całą jednostkę z dalszej służby. W naszej pracy mamy kontakt z ratownikami, lekarzami, policjantami te służby muszą działać !!!
Zawsze w trudnych chwilach naród nasz potrafił się jednoczyć i działać wspólnie, obecna sytuacja również tego wymaga dlatego bądźmy odpowiedzialni, bo sprawny system ratowniczy jest kluczowy w zaistniałej sytuacji.

JAK MOŻESZ ZOSTAŃ W DOMU, TY CHOROBĘ MOŻESZ PRZEJŚĆ ŁAGODNIE, LECZ MOŻESZ ZARAZIĆ KOGOŚ ŚMIERTELNIE !!!

Straż Pożarna w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register