Strażacy ruszają z budową nowej siedziby. Na razie zmawiają projekt

Elbląska Komenda Straży Pożarnej zmierza do budowy nowej siedziby przy ul. Łęczyckiej. W tym celu Straż poszukuje firmy, która wykona kompleksowy projekt budowlany. Kiedy ruszy budowa? Tego na razie nie wiadomo.

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej PSP w Elblągu pojawiło się już ogłoszenie o przetargu na opracowanie kompleksowego wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego wraz z przedmiarem robót i kosztorysem inwestorskim oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę i pełnieniem nadzoru autorskiego.

Projekt przewidziany jest dla dla inwestycji pn. Budowa nowej KM PSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19.

Realizacja przedsięwzięcie pn. Budowa nowej KM PSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19, przewidziana jest na terenie zlokalizowanym w Elblągu przy skrzyżowaniu ulic: Łęczycka, Rawska, Grottgera.

Inwestycja obejmuje m.in.: wzniesienie budynku, który będzie siedzibą Komendy Miejskiej PSP w Elblągu oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Elblągu, w odpowiednich częściach przeznaczonego na pomieszczenia socjalno-biurowe, logistyczne i garażowo-warsztatowe; wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej, tj. urządzeń budowlanych i budowli, które zapewnią możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, parkingi dla pracowników i interesantów, plac manewrowy, plac ćwiczeń, boisko wielofunkcyjne, wspinalnia strażacka z bieżnią, maszt antenowy, drogi komunikacji wewnętrznej, w tym ciągi piesze.

Muszą również powstać dwa zjazdy z ul. Łęczyckiej, która od skrzywiania z ul.Rawską i ul.Grottgera w kierunku Dębicy stanowi część drogi wojewódzkiej nr 509 oraz powiązanie wewnętrznego układu komunikacyjnego z miejskim układem komunikacyjnym, wiata na odpady stałe i agregat prądotwórczy, posadowienie treningowej komory dymowej (zespół 6 kontenerów) wraz z niezbędnymi przyłączeniami zapewniającymi jej funkcjonowanie, posadowienie treningowej komory rozgorzeniowej (zespół 4 kontenerów), z uwzględnieniem jej przeniesienia z obecnej lokalizacji siedziby Zamawiającego, ogrodzenie terenu, zagospodarowanie terenów zieleni.

Szczegóły przetargu: https://kmpsp_elblag.ssdip.bip.gov.pl/publiccontracts/view/11513

fot. Straż Pożarna Elbląg

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register