Strażacy walczyli z pożarem stolarni w Dąbrowie /zdjęcia/

Dziś w godzinach porannych (6:38) zespoły Straży Pożarnej zostały zadysponowane na ulicę Jodłową w elbląskiej dzielnicy Dąbrowa, gdzie doszło do poważnego pożaru stolarni – w chwili przyjazdu pierwszych zastępów PSP ogniem objęty był już cały budynek.

Na miejsce zdarzenia, oprócz elbląskich strażaków, udała się również ekipa strażacka z OSP Krzewsk. Strażacy z Krzewska przyjechali dwoma pojazdami –  GCBA Jelcz 349[n]45 oraz cysterną GCBM Iveco 349[n]47.

Cysterna odpowiedzialna była za zaopatrzenie wodne (ze względu na niedostateczne ciśnienie w sieci hydrantowej na miejscu działań wodę dostarczano z terenu miasta), natomiast zastęp 349[n]45 prowadził działania gaśnicze od strony ulicy Bukowej. Ze względu na zadymienie konieczna była praca w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W pierwszej fazie akcji działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu łącznie 6 prądów wody zarówno w natarciu na ognisko pożaru, jaki i w obronie sąsiadujących budynków. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom udało się ugasić pożar zanim zdołał się rozprzestrzenić.

Dalsze działania polegały na wykonaniu prac rozbiórkowych oraz wyburzeniowych spalonej konstrukcji, którą następnie przelano wodą. Na koniec pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. Na tym działania zakończono. Ostatni zastęp wrócił do swojej jednostki po godzinie 14:00.

W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Na czas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych do zabezpieczenia Elbląga skierowano druhów z OSP Jegłownik.

W sumie w działaniach uczestniczyło: 6 pojazdów ratowniczo-gaśniczych z obu elbląskich JRG (w tym drabina), 2 pojazdy ratowniczo-gaśnicze z naszej jednostki, OSP Jegłownik (zabezpieczenie miasta), Policja, Pogotowie Energetyczne.

fot. OSP Krzewsk

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register