Strażacy z Elbląga uczyli dzieci bezpiecznego zachowania nad wodą

We wtorek 19 lipca 2022 roku na terenie przystani kajakowej przy ulicy Radomskiej 5 zorganizowane zostały warsztaty dla dzieci, w ramach społecznej kampanii prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo” .

Tym razem odbiorcami były dzieci z elbląskich szkół podstawowych, które na co dzień trenują kajakarstwo w lokalnym klubie „ UKS SILVANT Kajak Elbląg”.  Wydarzenie to zostało podzielone na dwie części. W pierwszej strażacy z elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych  zapoznali młodych sportowców z zasadami bezpieczeństwa nad wodą oraz zaprezentowali sprzęt wykorzystywany przez Państwową Straż Pożarną w działaniach z zakresu ratownictwa wodnego.

Drugą część zapoczątkowały symulowane działania ratownicze składające się z epizodu ratowania tonącej osoby. Młodzi odbiorcy mogli obserwować sposoby ewakuacji poszkodowanego z wody oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie podtopionej.

Na zakończenie każdy z uczestników mógł sam spróbować swoich sił w rzucie rzutką lub kołem ratowniczym. Było to wymagające zadanie , jednak dało dzieciom ogrom satysfakcji. 

W okresie wakacyjnym na terenie miasta Elbląga, w ramach propagowania bezpiecznego wypoczynku –  a zwłaszcza wypoczynku nad wodą planowane są kolejne tego typu wydarzenia skierowane do dzieci i młodzieży.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register