Strażacy z Elbląga walczyli z powodzią pod miastem

15 października 2022 roku wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzonego wału przeciwpowodziowego na rzece Tina, w miejscowości Gajewiec (gmina Gronowo Elbląskie). Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Elblągu oraz strażacy ochotnicy z lokalnych jednostek OSP.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów i przeprowadzeniu rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w wyniku działalności bobrów doszło do uszkodzenia wału przeciwpowodziowego co doprowadziło do jego zapadnięcia na odcinku ok. 30 metrów. Z uwagi na zagrożenie całkowitym rozmyciem fragmentu obwałowania rzeki Tiny na miejsce zadysponowano kolejne zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych, a także Oficera w dyspozycji Komendanta Miejskiego KM PSP w Elblągu.

Działania prowadzone do późnych godzin nocnych polegały na doraźnym wzmocnieniu i odbudowaniu fragmentu uszkodzonego wału przy wykorzystaniu worków z piaskiem, plandek budowlanych, a także zapór przeciwpowodziowych które pozwoliły na podwyższenie doraźnego obwałowania.

W działaniach aktywnie uczestniczył wójt gminy Gronowo Elbląskie Marcin Ślęzak oraz przedstawiciele lokalnego samorządu, którzy dbali między innymi o przygotowanie ciepłych posiłków dla pracujących strażaków. Na miejsce działań przybył także Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu bryg. Robert Licznerski oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego bryg. Krzysztof Karolkiewicz.

Siły i środki zaangażowane w działania: JRG nr 1 w Elblągu, JRG nr 2 w Elblągu, OSP Gronowo Elbląskie, OSP Jegłownik, OSP Fiszewo, OSP Markusy, OSP Krzewsk, OSP Jelonki, OSP Nowakowo.

źródło: Straż Pożarna Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register